fbpx
Сьогодні
16:41 17 Тра 2023

У Миргородському ліцеї на Полтавщині встановили велику велопарковку: у чому рішення

Криту велопарковку на 20 місць встановили в Миргородському ліцеї ім. Т.Г.Шевченка на Полтавщині.

Про це повідомили у Миргородській міській раді, передає Рубрика.

У чому проблема?

"Навчання дітей свідомій та безпечній поведінці на дорозі – актуальне завдання. Кількості годин у навчальному плані предмета "Основи здоров'я" для формування відповідних навичок недостатньо, тому було би дуже корисно мати ще додатковий ресурс у вигляді факультативного курсу, зокрема, з безпеки руху на велосипеді, відповідного варіативного модуля навчальної програми з фізичної культури і, можливо, окремих позаурочних програм, які заклад освіти може інтегрувати у свою освітню програму, щоб це було корисно і цікаво для дітей та мало вплив на їхню поведінку як учасників дорожнього руху", – зазначала Світлана Фіцайло, начальник відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин Міністерства освіти і науки України.

За словами Ангеліни Гусар, координаторки проєкту U-Cycle, найпоширеніша причина смертності дітей та підлітків в Україні – це ДТП. Інтеграція навчального курсу з безпеки руху на велосипеді у ЗЗСО забезпечить захист школярів як учасників дорожнього руху, особливо у тих громадах, де велосипед є одним із основних видів транспорту.

Яке рішення?

У Миргородському ліцеї встановили велику велопарковку.

"Ще наш заклад отримав два велосипеди з шоломами та замками для навчання учнів безпечної їзди на велосипедах та очікуємо набори велоінструментів", – розповіла директорка ліцею Ірина Шевченко.

Як це працює?

Заклад у 2021 році взяв участь у національній кампанії «Велосипедом до школи».

У результаті конкурсу серед українських шкіл на участь у національній кампанії «Велосипедом до школи» відібрано 15 шкіл з 12 різних областей України, серед яких і миргородський ліцей.  

Загалом на конкурс надійшло понад 200 заявок з усіх областей країни.

У 2023 році кожна зі шкіл-фіналісток конкурсу отримає:

  • сучасні велопарковки критого типу для довгострокового зберігання велотранспорту;
  • набір велоінструментів;
  • 2 навчальні велосипеди з шоломами;
  • допомогу в облаштуванні навчального майданчика (методична допомога – гайдлайн);
  • навчання і сертифікація веломенторів, методичні матеріали та менторська підтримка для двох вчителів;
  • проведення велофестивалю на базі школи;
  • інформаційна підтримка в межах національної кампанії «Велосипедом до школи».

Проєкт «Впровадження освіти з безпеки руху на велосипеді в українських школах. Сприяння сталій мобільності та покращенню безпеки дорожнього руху для дітей та молоді в Україні» впроваджує U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») в партнерстві з ChildFund Deutschland за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

Кампанію «Велосипедом до школи» також підтримує програма МАТРА Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Навесні 2022 року наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», яка є державним підприємством Міністерства освіти і науки України, та U-Сycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») підписали меморандум про співпрацю задля інтеграції навчання з безпеки руху на велосипеді в українську шкільну освіту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: