Генштаб: Бахмут та Мар’їнка залишаються епіцентром запеклих боїв, між ЗСУ та окупантами відбулося 55 бойових зіткнень

Минулої доби, 16 травня, між українськими Силами оборони та російсько-окупаційними військами відбулося 55 бойових зіткнень на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар'їнському напрямках.

Про це пише Рубрика, посилаючись на  Facebook Генерального штабу ЗСУ.

Успіхи українських військових

У військовому командуванні повідомили, що авіація Сил оборони за минулу добу завдала 14 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки противника, а також 4 – по зенітно-ракетних комплексах противника.

Також, протягом минулої доби нашими захисниками знищено 10 ударних та 6 розвідувальних БпЛА.

Своєю чергою, підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили:

  • 6 районів зосередження живої сили,
  • 3 станції радіоелектронної боротьби,
  • 4 склади боєприпасів противника,
  • 1 пункт пально-мастильних матеріалів окупантів.

Атаки російської армії

За уточненою інформацією, минулої доби противник завдав 31 ракетного удару, зокрема, 2 ракетами із С-300 по цивільній інфраструктурі Костянтинівки Донецької області та 2 ракетами "Калібр" по цивільній інфраструктурі Миколаєва.

Крім того, російські окупанти завдали 57 авіаційних ударів та здійснили 96 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Для ракетних ударів ворог використав 6 аеробалістичних ракет "Кинджал", 13 крилатих ракет "Калібр" (2 ракети підірвались у повітрі) та 10 ракет наземного базування (С-400, "Іскандер-М"), 25 з них було знищено нашими захисниками.

Зазнала руйнувань цивільна інфраструктура. Зокрема, внаслідок обстрілу росіянами населених пунктів Дворічна, Вовчанськ та Тищенківка Харківської області, є загиблі та поранені мирні люди, знищені житлові приватні будинки, лікарня та інша цивільна інфраструктура.

Ситуація на напрямках фронту

Противник продовжує зосереджувати основні зусилля на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар'їнському напрямках – минулої доби відбулось 55 бойових зіткнень.

В епіцентрі бойових дій і надалі залишаються Бахмут та Мар'їнка.

  • На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено. Триває переміщення підрозділів російських територіальних військ, які проходили підготовку на полігонах Білорусі, у райони ведення бойових дій.
  • На Сіверському та Слобожанському напрямках противник здійснив мінометні та артилерійські обстріли населених пунктів Залізний Міст, Грем'яч і Мурав'ї Чернігівської області; Ромашкове, Старі Вирки, Іскрисківщина, Волфине, Кіндратівка, Садки, Запсілля, Миропілля, Велика Рибиця Сумської області, а також Козача Лопань, Гоптівка, Лук'янці, Гатище, Плетенівка, Бударки, Нестерне, Кругле, Землянки, Стариця та Бударки на Харківщині.
  • На Куп'янському напрямку противник вів безуспішні наступальні дії в районах Масютівки Харківської області та Новоселівського і Стельмахівки на Луганщині. Завдав авіаударів по районах населених пунктів Бударки, Вільшана, Кислівка, Котлярівка і Табаївка Харківської області. Артилерійських та мінометних обстрілів зазнали Дворічанське, Кам'янка, Красне Перше, Фиголівка, Новомлинськ, Дворічна, Масютівка, Кіндрашівка, Куп'янськ, Кислівка, Табаївка, Берестове Харківської області та Стельмахівка – Луганської.
  • На Лиманському напрямку протягом доби ворог вів наступальні дії в районі Білогорівки Луганської області. Завдав авіаційних ударів поблизу Білогорівки на Луганщині та Спірного, Сіверська і Червоного на Донеччині. Артилерійських обстрілів зазнали Макіївка, Невське, Білогорівка Луганської області та Верхньокам'янське, Торське і Спірне Донецької області.
  • На Бахмутському напрямку ворог продовжує вести наступальні дії. Тривають важкі бої за Бахмут. Також противник вів безуспішні наступальні дії у напрямку Іванівського. Завдав авіаударів по районах Богданівки, Бахмута, Іванівського та Торецька. Від ворожих обстрілів постраждали Григорівка, Богданівка, Бахмут, Іванівське, Часів Яр, Ступочки, Північне та Торецьк Донецької області.
  • На Авдіївському напрямку противник продовжує знищувати інфраструктуру населених пунктів. Завдав авіаційних ударів по Авдіївці та Водяному, здійснив обстріли населених пунктів Новокалинове, Бердичі, Степове, Авдіївка, Первомайське, Невельське та Карлівка Донецької області.
  • На Мар'їнському напрямку підрозділи Сил оборони відбили численні атаки противника в районі міста Мар'їнка. Окупанти завдали авіаційного удару в районі Красногорівки. Ворожих обстрілів зазнали Красногорівка, Гостре, Мар'їнка та Побєда Донецької області.
  • На Шахтарському напрямку протягом доби ворог завдав авіаударів по районах Вугледара та Великої Новосілки. Обстріляв з артилерії, зокрема, Новомихайлівку, Парасковіївку, Вугледар, Пречистівку та Новоукраїнку Донецької області.
  • На Запорізькому та Херсонському напрямках противник обороняється. Завдав авіаційних ударів по населених пунктах Времівка Донецької області, Мала Токмачка, Новоданилівка Запорізької області та Берислав, Кізомис і Мала Токмачка на Херсонщині. Поміж тим, обстріляв населені пункти Ольгівське, Малинівка, Гуляйполе, Залізничне, Гуляйпільське, Білогір'я, Щербаки, Степове та Кам'янське Запорізької області, а також Токарівка, Молодіжне і Кізомис Херсонської області та місто Херсон.

Свіжі дописи

  • Новини

Зеленський наголосив, що дипломатія буде сильною тільки на сильних фронтових позиціях

Президент Володимир Зеленський розповів про підготовку та очікування щодо зустрічі між командами України та США… Читати більше

Sunday March 9th, 2025
  • Новини

У Тернополі благодійники фонду MOVE UKRAINE спорудили модульний реабілітаційний центр

Міжнародний благодійний фонд MOVE UKRAINE побудував у Тернополі модульний реабілітаційний центр, який стане частиною сучасного… Читати більше

Sunday March 9th, 2025
  • Новини

У Нідерландах презентували українську військову форму розроблену спеціально для жінок

Соціальна ініціатива Arm Women Now презентувала у нідерландському місті Утрехт першу в історії сучасної України… Читати більше

Sunday March 9th, 2025
  • Новини

Підприємства на ТОТ Луганщини росіяни використовують для оборонних замовлень, – Лисогор

Потенціал промислових підприємств так званої "ЛНР" російський виробник військового обладнання використовує для виконання оборонних замовлень… Читати більше

Sunday March 9th, 2025
  • Новини

В Україні в двох медуніверситетах готуватимуть терапевтів мови й мовлення

У двох українських закладах вищої медичної освіти розпочалась інтенсивна програма спеціалізованої післядипломної підготовки терапевтів мови… Читати більше

Sunday March 9th, 2025
  • Новини

Дитячі суміші та здоровʼя дитини: як уникнути проблем

Правильне харчування для немовляти є основою для його здоров'я та розвитку. Вибір дитячої суміші —… Читати більше

Sunday March 9th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.