Франція стала 18 державою, яка підписала декларацію з підтримкою руху України до членства в НАТО
Президент України Володимир Зеленський та глава Франції Емманюель Макрон підписали спільну декларацію, яка стала 18-ю, щодо підтримки України, у тому числі руху в НАТО.
Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква у Фейсбуці за результатами візиту Зеленського у Париж, передає Рубрика.
"Схвалена сьогодні з Францією Спільна декларація дозволила посилити ще одним вагомим голосом підтримку України на євроатлантичному напрямку. Сам факт укладення такої декларації з Францією та ще й з подібним формулюванням щодо НАТО, раніше був просто неможливим. А сьогодні Франція стала 18-ю державою, з якою маємо спільні декларації щодо руху до НАТО", – зазначив він.
Жовква пояснив, що у рамках руху України до НАТО, Франція підтвердила свою "підтримку України на її шляху до євроатлантичної сім'ї, у тому числі сприяючи спільним інтересам у сфері безпеки. Франція та Україна з нетерпінням очікують на розв'язання цих питань на саміті НАТО у Вільнюсі в липні 2023 року".
Він розповів, що Франція вкотре висловила рішучу підтримку України на шляху до членства в ЄС, зокрема наших зусиль щодо євроінтеграційних реформ та виконання необхідних умов з метою отримання рішення про початок переговорів про вступ до кінця 2023 року.
Також заступник керівника ОП проінформував, що в документі лідери вкотре закликали росію негайно вивести всі свої війська з усієї України, зокрема з території Запорізької атомної електростанції.
Франція у найближчі тижні надасть Україні десятки бронемашин і легких танків: підсумки зустрічі Зеленського і Макрона
Крім того, він зауважив, що особливий акцент зроблено на військовій підтримці, яку Франція надає з початку війни і продовжуватиме надавати в межах нових військових пакетів, з урахуванням нагальних та невідкладних потреб України.
Франція також висловила свою підтримку українській формулі миру; зусиллям щодо забезпечення відповідальності за злочини росії, зокрема шляхом створення трибуналу; посиленню санкційного тиску на росію; розробці механізму компенсації збитків за рахунок російських активів; участі у відновленні України та продовженню Чорноморської зернової ініціативи і гуманітарної програми "Зерно з України".
Жовква додав, що зустріч Зеленського і Макрона тривала майже три години, завершилась вже після опівночі понеділка за місцевим часом.
Він відзначив, що президенти говорили про пріоритетні питання військової допомоги для зміцнення обороноздатності України і початку контрнаступу, підтримку Францією європейської та євроатлантичної інтеграції нашої держави.
"Позаду черговий тиждень напруженої і результативної роботи. Надалі не збавляємо темп та готуємося до результативного проведення Вільнюського Саміту НАТО у липні", – підкреслив заступник керівника Офісу глави держави.
Повний текст Декларації між Україною і Францією опублікований на сайті Президента України.
Довідка
Раніше Рубрика повідомляла, що після візиту до Німеччини Володимир Зеленський вирушить до Парижа.