У лікарнях Чернігова та на Київщині встановлюють сонячні панелі та системи збереження енергії
Українська благодійна організація Energy Act For Ukraine Foundation встановлює гібридні сонячні системи в Чернігівській обласній дитячій лікарні та Іванківській центральній районній лікарні. Благодійним партнером проєкту виступив бренд Garnier, а сонячні панелі для Чернігівської лікарні надала польська компанія Menlo Electric.
Про це пише Рубрика з посиланням на Energy Act For Ukraine.
У травні в Чернігівській обласній дитячій лікарні відбудеться офіційне відкриття гібридної сонячної системи встановленої у партнерстві Energy Act For Ukraine Foundation, бренду Garnier та Menlo Electric. За тиждень після відкриття в Чернігові подібну гібридну сонячну систему буде відкрито в Іванківській центральній районній лікарні. Це буде вже друга лікарня в межах кампанії Фонду "50 сонячних лікарень".
Чернігівська обласна дитяча лікарня, яка є провідним закладом для лікування дітей в області стала першим проєктом в рамках кампанії Фонду "50 сонячних лікарень".
Сонячну систему, яка складається з сонячних панелей потужністю 44, 6 кВт та системи збереження енергії ємністю 96 кВт-год, встановлено для автономного живлення критичного обладнання корпусу лікарні, де розміщено відділення інтенсивної терапії новонароджених на недоношених дітей. Така система дозволить корпусу працювати в автономному режимі до 4 годин у разі блекауту. Очікувана економія лікарні на витратах за електроенергію складатиме близько 5 тисяч євро щорічно, а скорочення викидів CO2 сягне 1 139 тон за 25 років роботи системи.
Іванківська лікарня на Київщині обслуговує громаду з населенням 29 тисяч мешканців. Громада перебувала в окупації з перших днів війни до початку квітня 2022 року, а лікарня продовжувала надавати допомогу постраждалим.
Сонячна система, яка складається з сонячних панелей потужністю 25 кВт та системи збереження енергії ємністю 42 кВт-год, живитиме критичне обладнання хірургічного та реанімаційного відділень. Така система дозволить відділенням працювати в автономному режимі до 4 годин у разі блекауту. Очікувана економія лікарні на витратах за електроенергію складатиме близько 2 тисяч євро щорічно, а скорочення викидів CO2 сягне 620 тон за 25 років роботи системи.
Лікарні постраждали внаслідок російської окупації в 2022 році, та були рекомендовані МОЗ для цієї кампанії.
"Місія держави – забезпечити енергонезалежність всієї України. Наша місія – це реалізація енергонезалежності об'єктів соціальної та критичної інфраструктури." – каже Юліана Оніщук, засновниця та генеральна директорка Energy Act For Ukraine Foundation.
Команда Energy Act For Ukraine вже реалізувала подібний проекту в Ірпінському Академічному Ліцеї «Мрія», який був облаштований сонячною системою у межах кампанії Фонду "100 сонячних шкіл".
Благодійна організація Energy Act for Ukraine Foundation заснована у 2022 у відповідь на поширення енергетичної бідності в Україні через повномасштабне російське вторгнення. Фонд надає енергетичну допомогу на основі відновлюваних джерел енергії для посилення енергетичної незалежності об'єктів критичної та соціальної інфраструктури в Україні.
Наразі Фонд веде свою діяльність в двох ключових напрямках:
- організація будівництва гібридних сонячних систем для шкіл (100 сонячних шкіл) та лікарень (50 сонячних лікарень) України*
- постачання енергетичного обладнання, що працює на відновлюваних джерелах енергії для цивільного населення, лікарень та польових шпиталів.