Боррель заявив, що ЄС готує багаторічний план з підтримки України
Євросоюз має зосередити свої зусилля не лише на заходах негайної підтримки України на полі бою, але й на розробці програми допомоги, що буде розрахована на довгострокову перспективу і засвідчить, що сподівання росії на «втому» ЄС є марними.
Про це сьогодні у Стокгольмі перед початком неформальної зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС (Gymnich) заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє Укрінформ.
«Сьогоднішня зустріч має два пункти: російська агресія проти України та перекалібровка наших відносин з Китаєм. З першого питання очевидно, що ми маємо продовжувати підтримку України, і маємо робити це у тривалій перспективі. Не лише шляхом надання боєприпасів для продовження боротьби, але й з огляду на середньострокову перспективу, готуючи багаторічну підтримку для України», – наголосив високий представник ЄС.
За його словами, Україна має бути впевнена, що ми будемо підтримувати її не лише у повсякденній битві в цій війні, а й тривалий час.
«І росія, і путін мають зрозуміти, що ми не впадемо (у цих зусиллях – ред.). Тож вони мають припинити чекати, коли ми втомимося. Ми не втомимося», – запевив Боррель.
Він зауважив, що міністри говоритимуть про підтримку мирного плану Президента Володимира Зеленського та розглянуть питання щодо притягнення до відповідальності винних у злочинах в проти України.
Високий представник ЄС підкреслив, що особисто підтримує ідею створення міжнародного трибуналу, з якою погоджуються також інших демократичних країн. Тож міністри зосередять увагу на пошуку швидких рішень для цього завдання, які б були практичними, швидкими та готовими до використання.
За його словами, ще одним великим питання під час зустрічі європейських урядовців у Стокгольмі буде Китай. Міністри закордонних справ отримали концептуальний документ від Європейської служби зовнішніх дій, щодо визначення позиції ЄС стосовно Китаю. Це питання буде винесено на розгляд держав та урядів ЄС під час Європейської Ради наприкінці червня поточного року.
«Ми не зможемо мати нормальні відносини з Китаєм, якщо він не скористається потужним впливом, який має на росію, щоб зупинити цю війну. Ставлення Китаю до війни в Україні є другим стратегічним питанням з безпеки, яке ми обговоримо сьогодні», – наголосив Боррель.