У Київ прибула перша партія вагонів з Польщі для столичного метро: навіщо це рішення
До столиці прибула перша партія із шести вживаних вагонів, які передав Києву варшавський метрополітен.
Про це пише Рубрика, посилаючись на КМДА.
У чому проблема?
Загалом на лініях київської підземки зараз експлуатується 821 вагон. 726 у різні роки були виготовлені на заводах, що знаходяться в рф.
"Поки йде війна, ми не можемо назвати точну дату повної заміни вагонів російського виробництва, але ми не можемо зараз гаяти час і не думати на перспективу", зазначила заступниця начальника метро Наталія Макогон.
Яке рішення?
Міжнародна асоціація громадського транспорту, членом якої став "Київський метрополітен", може допомогти із заміною рухомого складу.
До Міжнародної асоціації громадського транспорту входять виробники вагонів та іншого обладнання для наземного транспорту та підземки. Там займаються питаннями нових закупівель та наданням технічних експертиз із переоснащення метро, модернізації рухомого складу.
Члени організації висловили готовність обговорювати різні проєкти щодо підтримки та допомоги Київському метрополітену.
У довгостроковій перспективі київське метро планує взагалі відмовитися від вагонів російського виробництва.
Як це працює?
Вагони належать до серії №717, яку також експлуатують у київському метро.
"Оглянув сьогодні першу партію – 6 вагонів метрополітену, які київська підземка отримала від Варшави в якості благодійної допомоги столиці", наголосив очільник столиці Віталій Кличко.
Їх використають як "технічних донорів" для капітальних ремонтів наявного рухомого складу.
Нагадаємо, що загалом у межах угоди Києву мають безоплатно передати 60 виведених із експлуатації вагонів.
"Для Київського метрополітену це вагома допомога, оскільки 80% рухомого складу – радянського виробництва. Ця допомога забезпечить безперебійну роботу Київського метрополітену, безпеку руху поїздів та безпечне перевезення пасажирів", наголосили в КМДА.
Постачання усіх 60 вагонів відбуватиметься поетапно протягом року. Загалом у межах угоди Києву мають передати вагони на суму понад 40 мільйонів злотих (більш як 330 мільйонів гривень).
У 2014–2017 роках за кошти Кіотського протоколу модернізували 135 вагонів. Також курсують 30 вагонів виробництва Крюківського вагонобудівного заводу.