Як інформує Рубрика, презентація проєкту відбулася в Медіацентрі Україна -Укрінформ.
У чому проблема?
"Військовослужбовці сьогодні — це і кандидати наук, і доктори філософії, і доктори наук. Це розумні освічені люди, які мають потребу розвиватися навіть під час війни з одного боку і уникнути інформаційного вакууму – з іншого. Нині у кожній військовій частині ми маємо бібліотеки, але, на жаль, раніше цей напрямок не розвивався… Тож маю надію, що нині ми разом зробимо військові бібліотеки сучасного європейського рівня", – сказав на презентації проєкту Владислав Клочков, начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України.
Яке рішення?
"Книги на фронт" — це спільна ініціатива Міністерства культури та інформаційної політики, ГО "Культурний десант" та кількох мереж книгарень. Мета, як стверджують організатори, — підтримка українських захисників, надання їм можливості розслабитися та абстрагуватися після напруженого бойового дня, а також розвиток культури читання серед військових.
Як це працює?
"Ми від початку війни започаткували проєкт щодо постачання книг як наших переселенцям, так і нашим дітям. Понад мільйон книжок було передано. Але ми в один момент зрозуміли, що книжка на фронт є також надзвичайно актуальною потребою", – сказав під час презентації міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
Він зазначив, що до проєкту вже долучилися такі українські мережі книгарень:
За його словами, в цих книгарнях можна буде придбати книжки, а також там будуть окремі полички, куди можна буде їх потім покласти для передачі українським військовим. Також у книгу можна вкласти листівку з побажаннями для військових або додати свої контакти для подальшого листування.
Очільник громадської організації "Культурний десант" Коля Сєрга зазначив, що українські захисники хочуть читати абсолютно різну літературу, адже нині боронять Україну дуже різні люди з дуже різними інтересами.
"Коли ми запускали проєкт, то спочатку хотіли взяти команду психологів, щоб вони надали свої рекомендації, які книжки краще читати. І нам дуже крутий психолог сказала, що тут не потрібні ніякі списки, і хай те, що люди відчувають, те і відправляють", – сказав Коля Сєрга.
Директорка видавництва "Моя книжкова полиця" Ірина Михайленко також висловила сподівання, що проєкт "Книги на фронт" сприятиме поліпшенню емоційного стану українських захисників:
"У нас в книгарнях також можна буде підписати для військових листівку, яку ми додамо до кожної книги. Також у нас буде спеціальне пакування: кожна книга буде загорнута в крафтовий папір, що додасть особливих емоцій при розпаковці подарунка".
Щоб долучитися до акції, необхідно придбати будь-яку книгу в тих книгарнях, які стали партнерами проєкту, та залишити її на спеціальній поличці. Також в книгу можна вкласти листівку з побажаннями для військових. Крім того, можна додати свої контакти для подальшого листування.
Довідка
Нагадаємо, наразі до проєкту долучилися три книжкові мережі зі своїми 69 магазинами по всій Україні: мережа Клуб сімейного дозвілля (39 магазинів), КМ БУКС (28 магазинів), Моя книжкова полиця (2 магазини). Логістичний партнер проєкту — "Нова пошта".
Щонайменше три російські нафтопереробні заводи зупинили перероблення або скоротили обсяги виробництва через значні збитки на… Читати більше
Уряд запускає проєкт з навчання за державний кошт жінок професіям, в яких традиційно домінували чоловіки.… Читати більше
Китай уперше поставив росії зброю для війни проти України. У відповідь на це Європейський Союз… Читати більше
У Кривому Розі на виконання розпорядження голови Дніпропетровської обладміністрації демонтували пам'ятники російським поетам Олександру Пушкіну… Читати більше
До стрілянини у Бориспільському районі Київської області причетний працівник «Муніципальної варти» громади, який входив до… Читати більше
До 100-річчя Українського радіо Національний банк України презентував пам'ятну монету, а "Укрпошта" урочисто погасила марку "Нове сторіччя… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.