Про це в етері Українського Радіо Кропивницького розповіла організаторка виставки, викладачка Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка Людмила Чистякова.
Як повідомляють, Людмила Чистякова й Надія Мартовська – кропивничанки, а решта майстринь – з інших регіонів. На цей момент виставка їздить Україною.
А вже у вересні текстильні полотна покажуть в місті Х'юстон (США) на міжнародному фестивалі печворку.
"Кожна картина – бачення тисячолітньої історії свого народу, який нині переживає трагедію – війну – і водночас бореться за своє майбутнє", говорить Чистякова.
Минуле майстрині вирішили показати через трипілля.
"Потужна трипільська культура вилилася в роботи "Минуле". "Війна" – це нинішні відчуття й переживання кожної майстрині. А "Майбутнє" – це бачення чогось світлого. Моя робота називається "І буде сонце на землі". Ми віримо, що сонце засвітить над нашою Україною обов'язково", наголосила вона.
Ініціаторка цього проєкту – Тетяна Олійник з Києва. За словами Чистякової, на її роботах показана трипільська культура.
"Глечик, як давня знахідка, є нашим корінням. Світло, яке йде, – це промінь з трипільської культури. Вона показує, що ми сильні, працьовиті. Ми потужна нація, яка має давню історію. І її ми покажемо світу, в тому числі й за допомогою клаптиків.
Цей глечик символізує світло крізь віки. Наші предки нам залишили знання, і ми зберігаємо його і ще більше цього світла додаємо. Промінь – як зв'язок між нашим поколінням і нашими предками", повідомила майстриня.
У середньому на кожну роботу пішло два місяці. Деталі зшивалися машинкою та вручну, каже Чистякова. "Це і клаптикове шиття, і аплікація, і вистьобування для того, щоб надати графічності цим роботам і передати художній замисел кожної майстрині".
Людмила каже, що роботи є не лише творчою трансформацією подій війни. Інколи це фотографії, які фіксують мить.
"Ось, наприклад, робота Ольги Авдєєвої з Дніпра. Тут зображена дівчина, яка між будинками дивиться в небо. А в небі летить наша "Мрія". Літак "Мрія", який є символом України, символом відродження України", розповідає вона.
Робота киянки Наталії Сафонової має назву "Все буде печворк. З Україною в серці", розповідає Чистякова.
"Тут у колі – карта України. Тут аплікація, клаптикове шиття, багато ручного вистьобування і ручної вишивки. І ось у колі – цілісна красива Україна", підкреслила майстриня.
Лариса Шейх-Афоніна з Черкас представила триптих "Минуле. Війна. Майбутнє". За словами Людмили, тут за основу взяли витинанку, зроблену з трьох різних тканин.
"Це змінює настрій і розкриває ідею цього проєкту. "Війна" зшита із клаптиків військової форми. Вони однакові за формою, але відрізняються за змістом і тканинами. І виходить, що вони зовсім різні. А "Майбутнє" зшито з яскравих різноколірних тканин, оздоблено різноколірною ниткою. Вселяє оптимізм, віру в щасливе майбутнє".
Журналістка Суспільного поспілкувалася з кропивничанкою Надією Мартовською, яка також виготовила триптих.
Але тут кожна з робіт має свою назву: "Трипілля" (Минуле), "Воля" (Війна), "Дім" (Майбутнє). "Воля" виконана у червоно-чорних кольорах, зображені язики полум'я, які підіймаються вгору. З цього вогнища постає золотий тризуб.
"Мені важко говорити саме про цю роботу, – говорить Надія Мартовська. – Я якось побачила ескіз "Тризуб Воля". Це мене дуже зачепило. Я хотіла показати, як полум'ям війни загартовується українська воля. Тому воля на зображенні золота. Вона міцніє".
Третя картина з триптиха має лише напис "Дім" на синьо-жовтому тлі.
"Це – наше майбутнє. Я хочу, щоб наша Україна була вільна, квітуча, потужна держава. Якщо придивитись, то в мене вистьобані на жовтому тлі гори, будівлі, сільгосптехніка і все інше. Я в жовте поле зашила все це як свою мрію. А далі вже йде небо, птахи, близькість до всесвіту. Якщо придивитись, то в букві І я зробила тризуб".
Організаторка Людмила Чистякова говорить, що проєкт зацікавив відвідувачів і цю справу варто продовжувати. Це дає можливість і ще один привід звернути увагу світу на нашу боротьбу.
Війська рф уночі 24 січня атакували Україну 58 ударними БпЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами. Сили… Читати більше
Влада російської федерації зацікавлена в посиленні протиповітряної оборони для захисту об'єктів оборонно-промислової бази, зокрема й… Читати більше
У італійському Турині у четвер, 23 січня, фінішувала XXXII Всесвітня зимова Універсіада. Про це інформує… Читати більше
Протягом минулої доби, 23 січня, вздовж всієї лінії фронту було зафіксовано 125 бойових зіткнень. російські… Читати більше
Чотири ворожі безпілотники типу "Шахед" цієї ночі атакували Львівську область. Внаслідок падіння уламків в одному… Читати більше
У Міноборони рф заявили, що у ніч на 24 січня 11 областей російської федерації, москву… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.