Торгівля з ЄС: Європарламент підтримав продовження безмитного експорту з України ще на рік
З метою підтримки української економіки в умовах війни Європарламент проголосував за продовження безмитної торгівлі з Україною ще на один рік.
Про це повідомив кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Джозвяк у своєму Twitter.
Він написав, що на пленарному засіданні 9 травня парламентарі підтримали продовження безмитної торгівлі з Україною 537 голосами "за", тоді як 42 депутати голосували проти і ще 38 утримались.
The European Parliament has now voted in favour of prolonging tariff free trade with #Ukraine by another year. 537 for, 42 against, 38 abstained
— Rikard Jozwiak (@RikardJozwiak) May 9, 2023
Згодом заяву опублікувала і пресслужба Європарламенту.
Зазначимо, що призупинення застосування тарифів стосується фруктів та овочів, що підпадають під систему вхідних цін. А також сільськогосподарської непереробленої та переробленої продукції, що підпадає під дію тарифно-квотних обмежень.
the European Parliament's international trade committee has now voted in favour of the one year prolongation of tariff-free trade with #Ukraine. EU ambassadors might green light this tomorrow.
— Rikard Jozwiak (@RikardJozwiak) April 27, 2023
Мита для промислових товарів припинили діяти ще з 1 січня 2023 року за умовами Угоди про асоціацію.
Нагадаємо, у травні 2022 року Рада ЄС ухвалила рішення скасувати на рік всі мита і квоти на експорт з України як захід підтримки у зв'язку з повномасштабним вторгненням Росії.
З лютого цього року ЄС запустив процедуру продовження безмитної торгівлі з Україною ще на рік. Спочатку з'явилася відповідна пропозиція Єврокомісії, яку згодом підтримав профільний комітет Європарламенту і посли ЄС.
Проте, як відомо, виникли проблеми з експортом сільськогосподарської продукції через невдоволення сусідів України ефектом для їхніх ринків і власних фермерів.
Довідка
Низка країн заявили про дестабілізацію внутрішніх аграрних ринків через сільськогосподарську продукцію з України, яка мали би проходити транзитом до третіх країн, але часто залишалася всередині країни, через яку відбувався експорт.
Від цього постраждали фермери 5 європейських країн.
28 квітня, Європейська комісія досягла принципової угоди з Польщею, Болгарією, Угорщиною, Румунією та Словаччиною щодо української агропродовольчої продукції, імпорт якої ці країни обмежили.