Відповідне дослідження внутрішньої будови супутника опублікували у журналі Nature, повідомляє Space.
Як зазначають, досліджували супутник Землі вчені з:
Науковці "йшли слідами" місії "Аполлон-11", яка пів століття тому проклала шлях до геологічних досліджень Місяця.
Команда використовувала дані кількох космічних місій і лазерну дальнометрію, що точно вимірює відстань між поверхнею Землі та її супутником.
У виданні розповіли, що вчені близько 20 років тому змогли визначити, що Місяць має рідинне зовнішнє ядро. Однак відносно невеликий розмір внутрішнього ядра ускладнював його дослідження.
Нині ж дослідникам вдалося зазирнути у серце Місяця. Виявилося, що він має тверде ядро, як і Земля.
"Отримані дані розкривають деталі внутрішньої будови Місяця, які раніше були приховані, і можуть пояснити, чому в місячній корі присутні матеріали, багаті на залізо", – кажуть вчені.
Повідомляють, що ядро складається з металу, щільність якого нагадує щільність заліза, і має ширину близько 500 кілометрів, що становить близько 15% від розміру Місяця.
Також дослідники знайшли докази теорії, що матеріал у шарі між ядром і корою (мантія) переміщався від моменту появи Місяця.
"Цей процес, який називається перевертанням місячної мантії, може пояснити, чому на поверхні Місяця можна знайти багаті на залізо елементи, оскільки матеріал мантії виходив нагору у вигляді вулканічної породи, що залишилася в місячній корі.
Отримані результати можуть зрештою допомогти вирішити ще одну загадку, пов'язану з еволюцією Місяця, а саме – що спричинило майже повне зникнення магнітного поля Місяця, яке колись було в 100 разів сильнішим за сучасне земне", підкреслили вчені.
Нагадаємо, у NASA прогнозували, що до кінця цього десятиліття люди вже зможуть залишатися жити на Місяці достатньо тривалий час. Мають на увазі передусім науковців, які досліджуватимуть супутник Землі.
Цю інформацію спростував Національний банк України, назвавши її “недостовірною та маніпулятивною”. Про це пише “Рубрика”.… Читати більше
Європейський Союз здійснив перший платіж в обсязі 3 мільярди євро із власної частини кредиту "Групи… Читати більше
“Рубрика” розповідає, як це працює. У чому проблема? Фронтові автомобілі — це завжди про збереження… Читати більше
Ворожі дрони в ніч на 10 січня атакували Україну. Рятувальники показали наслідки ворожого обстрілу Києва… Читати більше
З 6 січня в Україні стартував благодійний проєкт “Піклування без кордонів: безкоштовна стерилізація котів та… Читати більше
У рф спалахнули пожежі на підприємствах у Ростовській та Ленінградській областях. Перед займанням місцеві повідомляли… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.