Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.
За результатами дослідження, лише 13% громадян підтримують святкування цієї дати.
Натомість Європа та увесь цивілізований світ вшановують пам'ять жертв цієї жахливої трагедії 8 травня, у День пам'яті та примирення.
Саме 8 травня 1945 року набув чинності Акт про капітуляцію Німеччини. Однак Йосип Сталін, який тоді керував СРСР. Він тоді вимагав продублювати капітуляцію в зоні радянської окупації поблизу Берліна.
Документ військові Радянського Союзу отримали о 22:43 за середньоєвропейським часом, проте у Москві тоді вже настало 9 травня. Тому День перемоги в СРСР завжди відзначали саме цього дня.
Зазначають, що у 2010 році це було одне з найбільших свят, так вважало 58% населення. За популярністю День перемоги поступався лише Новому року, Різдву і Великодню.
До 2021 року його популярність впала вдвічі і вже тільки 30% вважали його великим святом.
А у 2023-му залишилося тільки 13% прихильників цього свята. Менше прихильників тільки у Дня праці, наголошують у повідомленні.
Соціологи підкреслюють, що такі зміни пов'язані з війною. А також з тим, що росія активно відзначає День перемоги над нацизмом як мілітаристське агресивне свято.
Щороку країна-агресор влаштовує гучні паради з технікою та авіацією, щоб підкріпити пропаганду про свою нібито одноосібну перемогу у Другій світовій війні.
Доктор історичних наук Павло Гай-Нижник зауважив, що ставлення українців до 9 травня почало змінюватися ще з 2014 року. Однак повномасштабна війна підштовхнула громадян до переосмислення подій минулого.
"Тотальна війна збільшила зацікавлення до того, що відбувалося в контексті російської геополітики, військової політики. Це підштовхнуло людей до нового усвідомлення реалій війни і минулого.
Путін своєю брехнею спонукав до того, що люди почали мислити критично. Минулого року за відзначення 8 травня виступало 80% українців, цьогоріч цей відсоток збільшився", – сказав він у коментарі Фактам ICTV.
Експерт наголосив, що 9 травня має бути звичайним робочим днем, оскільки "це свято брехні Кремля". А Європа та Україна не мають до нього ніяк не причетні.
Павло Гай-Нижник впевнений, що вже скоро українці відзначатимуть День перемоги у російсько-українській війні.
"Цей день буде тоді, коли Росія підпише капітуляцію. Безумовно, ще одним Днем перемоги для українців стане дата, коли відбудеться розпад Російської Федерації. Це буде не лише перемога у війні, це буде перемога над всією ідеологією рашизму", – додав експерт.
Нагадаємо, що відтепер 9 травня в Україні відзначатимуть День Європи. Відповідний указ підписав президент Володимир Зеленський.
Також глава держави подав законопроєкт до Верховної Ради для відзначання 8 травня як Дня пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.
Міністр оборони України Рустем Умєров під час робочої поїздки до Швеції провів низку результативних зустрічей… Читати більше
Міністерство економіки України оприлюднило деталі отримання одноразової допомоги від держави "Зимова єПідтримка". Про це повідомляє Мінекономіки,… Читати більше
Інформація про нібито присутність військовослужбовців Північної Кореї на території Харківської області не відповідає дійсності. Про… Читати більше
В окремих частинах Святошинського, Шевченківського та Соломʼянського районів Києва тимчасово не працюватиме система оповіщення населення… Читати більше
Легендарна різдвяна пісня «Щедрик» авторства українського композитора Миколи Леонтовича стала музичною основою святкової реклами модного… Читати більше
Нещодавно у Львівській муніципальній бібліотеці провели збір листівок, малюнків та оберегів для захисників та захисниць.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.