Рішення про вступ України до НАТО – це найкращий спосіб пришвидшити завершення війни, - заявив Єрмак нідерландським ЗМІ
Україна не зупиниться, поки не звільнить усі тимчасово окуповані території, і для цього важливе продовження й посилення підтримки з боку країн-партнерів.
Про це заявив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак під час спілкування з журналістами нідерландського національного телеканалу NOS і газети NRC.
Очільник ОПУ розповів, що війська держави-агресора продовжують здійснювати ракетні атаки на цивільну інфраструктуру й мирне населення українських міст. Це вже триває понад 14 місяців. Зокрема, він нагадав нещодавній удар по Умані. Нагадаємо, що саме це місто є всесвітньо відомим місцем паломництва хасидів.
"Це жахлива війна проти цінностей усього вільного світу, наших спільних цінностей, проти свободи. Вони хочуть знищити українців, українську націю.
Але наші люди, наші військові героїчні й хоробрі, і ми продовжуємо не лише обороняти нашу землю, а й звільняти тимчасово окуповані українські території. Ми не зупинимося, поки не звільнимо всі наші території в міжнародно визнаних кордонах", – наголосив він.
Керівник Офісу Глави держави зазначив, що зараз Україна готується до важливих контрнаступальних операцій.
"Звичайно, нам потрібно більше й більше зброї. І ми надзвичайно вдячні за ту допомогу, яку одержуємо від наших партнерів, зокрема від Нідерландів, і очікуємо на подальшу підтримку. Відповідна робота з боку Президента Володимира Зеленського та членів нашої команди не припиняється", підкреслив Єрмак.
Урядовець зауважив, що Україна потребує далекобійних ракет і сучасних літаків. Вони потрібні як для звільнення тимчасово окупованих територій, так і для захисту вільних і деокупованих регіонів нашої країни, а також повітряного простору.
"Все змінюється, і Україна змінила багато речей. Я впевнений, що наші партнери ухвалять необхідні рішення і ми отримаємо F-16", – зазначив керівник Офісу Президента.
5 головних рішень тижня — зброя від НАТО та новий український розвідувальний безпілотник
Єрмака запитали про очікування від Вільнюського саміту НАТО цього літа. Єрмак наголосив, що наша держава сподівається на потужний сигнал щодо євроатлантичного майбутнього України. А не отримає чергове повторення твердження про "відкриті двері" до Альянсу.
"Народ України ухвалив рішення – ми хочемо бути в НАТО. Зараз близько 80% нашого населення підтримує цей рух", – додав він.
Єрмак вважає, що рішення про вступ України до НАТО – це найкращий спосіб пришвидшити завершення війни й гарантувати мир у Європі.
"Україна довела свою здатність протистояти Росії й захищає не лише себе, а й усю Європу. І надалі вже у складі НАТО Україна зможе разом із партнерами ще ефективніше захистити всі європейські країни та інші регіони світу", зауважив очільник ОПУ.
Крім того, як зазначив керівник Офісу Президента, на шляху до членства в НАТО Україна потребує конкретних дієвих гарантій безпеки. Вони повинні убезпечать від повторення подібної агресії.
І міжнародна робоча група під головуванням Андрія Єрмака та колишнього Генерального секретаря НАТО Андерса Фога Расмуссена розробила документ Kyiv Security Compact. Саме у ньому й пропонують такі гарантії безпеки для України до набуття членства в Альянсі.
"Коли ми говоримо про НАТО, я можу сказати, що Україна зацікавлена бути в НАТО. І Альянс також зацікавлений, щоб наша держава була його членом.
За час повномасштабного російського вторгнення Україна довела, що здатна захистити себе, а отже, здатна допомогти захистити й інших членів НАТО", – переконаний Єрмак.
Очільник Офісу Президента також наголосив, що Нідерланди є справжнім другом України. Керівник Офісу Глави держави подякував нідерландському уряду й народу за підтримку нашої країни й людей, зокрема вимушених переселенців, із перших днів повномасштабної війни.
"Дякуємо за цю історичну допомогу й підтримку. Українці ніколи цього не забудуть", – додав Андрій Єрмак.