Про це пише Рубрика, посилаючись на видання dev.ua.
У чому проблема?
Через війну землі багатьох регіонів країни забруднені нерозірваними снарядами та уламками від них, згорілим транспортом та військовою технікою та руїнами будівель. Усе це — відходи, які залишаються в містах, селищах, лісах, полях, пляжах, у воді. Крім цього достатньо і звичайного повсякденного сміття у населених пунктах.
До того ж українські сапери мають обстежити й знешкодити тисячі мін і нерозірваних боєприпасів, перш ніж можна буде використовувати сільськогосподарські угіддя, не боятися ходити у містах та селах, особливо у тих, що були чи є прифронтовими.
Яке рішення?
Чотирнадцятирічний Єрмак Рогов займається на "Станції юних техніків". Також він є учасником Малої Академії Наук.
Під час навчання Єрмак загорівся ідеєю створити робота-комунальника, аби полегшити людську працю. А також працює над ще одним роботом, який допоможе у розмінуванні.
Як це працює?
Щоб створити робота-комунальника, підліток використав конструктор LEGO mindstorms ev3, у якому є сервоприводи та датчики. З них Єрмак зібрав робота, під'єднавши деталі дротами. Рухається помічник-комунальник за допомогою софта, запрограмованого на компʼютері.
Зазначають, що робот-комунальник складається з:
У конструкції присутній ще один елемент, на кшталт кисті, який може затискати та відпускати щось. Робо-рука підіймається за допомогою лебідки. Весь же механізм рухається за допомогою платформи, яка керується з комп'ютера.
Єрмак розповів, що робот-комунальник може позбирати сміття в урну або посадити дерева чи помідори.
На цей час Єрмак працює над ще одним роботом, який допоможе у розмінуванні. Цей проєкт він готує для Малої академії наук разом зі своїм керівником Бєлицьким Євгенієм Васильовичем.
Це досить великий робот на базі гусеничного шасі з металошукачем. Він укомплектований камерою. А також може управлятися дистанційно на відстані до одного кілометра.
Коли робот знаходить міну, металошукач починає видавати звуки, на пульті вмикається прапорець, і робот його сам ставить, маркуючи місце де знаходиться міна. Орієнтуючись на ці мітки, процес розмінування далі завершують сапери.
Нагадаємо, українські інженери із Сум розробили робота-мисливця з дистанційним керуванням. Роботизований помічник допоможе нашим військовим під час контрнаступу.
Міністерство оборони Литви анонсувало передачу Україні нової партії військової допомоги цього тижня. Про це відомство… Читати більше
В Україні 25 листопада все ще будуть діяти графіки відключення електроенергії. Проте світло будуть вимикати… Читати більше
Армія російської федерації завдала удару по Чернігівській області. В результаті ворожої атаки в області зафіксовані… Читати більше
Війська російської федерації в січні-листопаді запустили по Україні 194 балістичні ракети, близько 60 – це… Читати більше
У Торецьку військові російської федерації вбили двох та поранили одного цивільного. Правоохоронці розпочали розслідування. Про… Читати більше
Служба безпеки України показала журналістам уламки нової експериментальної балістичної ракети "Орєшнік". Саме нею росіяни завдали… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.