Рішення для перемоги: на Сумщині підліток створив робота-комунальника з LEGO та працює над розробкою робота-сапера
Школяр із Шостки Сумської області сконструював робота-комунальника із конструктора LEGO та планує створити робота, який буде допомагати розміновувати території України після війни.
Про це пише Рубрика, посилаючись на видання dev.ua.
У чому проблема?
Через війну землі багатьох регіонів країни забруднені нерозірваними снарядами та уламками від них, згорілим транспортом та військовою технікою та руїнами будівель. Усе це — відходи, які залишаються в містах, селищах, лісах, полях, пляжах, у воді. Крім цього достатньо і звичайного повсякденного сміття у населених пунктах.
До того ж українські сапери мають обстежити й знешкодити тисячі мін і нерозірваних боєприпасів, перш ніж можна буде використовувати сільськогосподарські угіддя, не боятися ходити у містах та селах, особливо у тих, що були чи є прифронтовими.
Яке рішення?
Чотирнадцятирічний Єрмак Рогов займається на "Станції юних техніків". Також він є учасником Малої Академії Наук.
Під час навчання Єрмак загорівся ідеєю створити робота-комунальника, аби полегшити людську працю. А також працює над ще одним роботом, який допоможе у розмінуванні.
Як це працює?
Щоб створити робота-комунальника, підліток використав конструктор LEGO mindstorms ev3, у якому є сервоприводи та датчики. З них Єрмак зібрав робота, під'єднавши деталі дротами. Рухається помічник-комунальник за допомогою софта, запрограмованого на компʼютері.
Зазначають, що робот-комунальник складається з:
- невеличкого комп'ютера,
- двох сервоприводів, які приводять в рух саму модель,
- ще одного маленького сервоприводу, який підіймає та опускає робо-руку.
У конструкції присутній ще один елемент, на кшталт кисті, який може затискати та відпускати щось. Робо-рука підіймається за допомогою лебідки. Весь же механізм рухається за допомогою платформи, яка керується з комп'ютера.
Єрмак розповів, що робот-комунальник може позбирати сміття в урну або посадити дерева чи помідори.
На цей час Єрмак працює над ще одним роботом, який допоможе у розмінуванні. Цей проєкт він готує для Малої академії наук разом зі своїм керівником Бєлицьким Євгенієм Васильовичем.
Це досить великий робот на базі гусеничного шасі з металошукачем. Він укомплектований камерою. А також може управлятися дистанційно на відстані до одного кілометра.
Коли робот знаходить міну, металошукач починає видавати звуки, на пульті вмикається прапорець, і робот його сам ставить, маркуючи місце де знаходиться міна. Орієнтуючись на ці мітки, процес розмінування далі завершують сапери.
Нагадаємо, українські інженери із Сум розробили робота-мисливця з дистанційним керуванням. Роботизований помічник допоможе нашим військовим під час контрнаступу.