Юний геній із США запустив багатомільйонний бізнес і передає дрони ЗСУ: рішення для перемоги
Молодий американець Блейк Резнік та його стартап Brinc допомагають українцям з березня 2022 року. Дрони Lemur стали корисними як спецназу США, так і захисникам України.
Як інформує Рубрика, сайт AIN.ua поділився історією бізнесмена.
У чому проблема?
Станом на сьогодні потреби Сил оборони України вимірюються сотнями тисяч БПЛА різних модифікацій. Це і про коригування артилерії, і про завдання ураження ворогу (ударні дрони), і про доставку боєкомплекту, евакуацію поранених тощо.
Яке рішення?
Молодий бізнесмен із США Блейк Резнік заснував у США успішну компанію Brinc, яка постачає українській армії просунуті дрони Lemur.
Як це працює?
У 14 років Блейк Резнік вступив на інженера в Університеті штату Невада, але незабаром пішов звідти, щоб стажуватися в DJI і Tesla. У 2017 році, коли йому виповнилося 18 років, молодий чоловік заснував власну компанію під назвою Brinc Drones, а в 2020 році отримав премію $100 000 від співзасновника Paypal Пітера Тіля, який допомагає бізнесменам, що покинули навчання заради власного підприємства.
На сьогоднішній день Brinc Drones є одним з найбільших виробників БПЛА в США, яка оцінюється в $300 млн. Компанія на чолі з Блейком Резніком постачає свої дрони більш ніж 7000 груп спеціального підрозділу SWAT, а також поліції Нью-Йорка. Вона пропонує БПЛА Lemur 2 за $90 тис, що включає оновлення протягом п'яти років, а також засіб для зв'язку в екстрених ситуаціях BrincBall.
Lemur оснащені лідарами, що дає їм змогу орієнтуватися в просторі та обходити скляні вікна, а також камерою і динаміком для передачі голосових повідомлень. Під час однієї операції спецпризначенців підозрюваний попросив сигарету, яку йому доставили разом із запальничкою за допомогою БПЛА.
Ще в березні 2022 року Brinc передала ЗСУ партію таких безпілотників на суму $150 тис. З того часу Brinc виробляє все більше і більше безпілотників і продає їх організаціям НАТО, які, зі свого боку, постачають їх на потреби України. Українські військові використовують Lemur для розвідки, а також для пошуково-рятувальних операцій.
Блейк Резнік повідомив виданню Сommercial UAV News, що спочатку зіткнувся з великими проблемами при відправленні дронів. Минулої весни Brink збиралася перевезти БПЛА до Німеччини, звідти — до Польщі, а згодом — до України. Однак німецька влада відмовилася пропускати вантаж, та ще й пошкодила частину обладнання. Згодом компанія знайшла інший маршрут і таки змогла передати літальні апарати українцям.
"Один із напрямків, якими ми займаємося, — це постачання їм запасних частин і навчання ремонту батарей, щоб вони працювали. Ще один напрямок — отримання більшої кількості замовлень від країн НАТО для допомоги Україні", — поділився Резнік.
Довідка
Раніше ЗМІ повідомляли, що ЗСУ почали використовувати дрони-камікадзе Switchblade 600, які передали із США. Вони мають боєголовку вагою 22,7 кг, а також висококласні камери для пошуку цілей.