Про це оголосив віцепрезидент ЄК Валдіс Домбровскіс, пише Рубрика.
"Я радий оголосити, що ми досягли політичного рішення щодо імпорту української агропродукції до ЄС. Ми домовилися з Україною та 5 її сусідніми країнами-членами ЄС, як врегулювати ситуацію", – сказав Домбровскіс.
За його словами, Єврокомісія запропонувала "виняткові захисні заходи", тобто заборону на імпорт, для 4 видів продукції:
До переліку не увійшла соняшникова олія.
При цьому будуть проводитися захисні розслідування щодо деяких інших продуктів, включаючи олію.
ЄС також виділить пакет підтримки у розмірі 100 млн євро для постраждалих фермерів у 5 країнах-членах.
В обмін на це п'ять країн ЄС скасують односторонні заходи щодо заборони на імпорт української продукції.
"Ми врахували занепокоєння як фермерів сусідніх країн ЄС, так і України", – додав він.
Домбровскіс не назвав термін дії заборони.
Чинні заходи, що запроваджують безмитну торгівлю з Україною, закінчуються 5 червня, тож нові заходи мають набути чинності на день пізніше. Посли ЄС сьогодні проголосували за відповідний регламент.
Довідка
Низка країн заявили про дестабілізацію внутрішніх аграрних ринків через сільськогосподарську продукцію з України, яка мали би проходити транзитом до третіх країн, але часто залишалася всередині країни, через яку відбувався експорт. Так, уряд Польщі вирішив до 30 червня заборонити імпорт на свою територію сільськогосподарської продукції, яка походить із території України або імпортується з неї. Аналогічне рішення ухвалили в Угорщині.
Міністерство сільського господарства Словаччини ще перед тим заборонило перероблення та введення до кормового і харчового ланцюга українського зерна через наявність у ньому пестициду, який заборонений у ЄС. А словацька влада обіцяла захистити внутрішній ринок від дешевого зерна з України.
У Болгарії заявили, що також розглядають заборону на імпорт зерна з України, бо через обмеження Польщі та Угорщини побоюються, що продукція з України накопичиться в них.
У Єврокомісії назвали неприйнятними односторонні дії держав-членів Євросоюзу щодо торгівлі, бо торговельна політика є винятковою компетенцією ЄС.
Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський розповів, що найближчими місяцями очікуються "складні розмови і переговори2 з партнерами.
"Зрозуміло, що є певні емоції у фермерів, внутрішньополітичні ситуації в інших країнах […] Думаю, всі мають згадати, у якій ситуації перебуває Україна. Маємо констатувати, що про це треба кожен день говорити і нагадувати. Так буде до кінця війни, і я не виключаю, що й після", — сказав Сольський.
Кабінет Міністрів України затвердив постанову про реалізацію експериментального проекту щодо створення, впровадження та забезпечення функціонування… Читати більше
Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що уряд схвалить угоду про припинення вогню з ліванським угрупованням… Читати більше
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський провів переговори з українським колегою Андрієм Сибігою. Київ запевнив… Читати більше
У Великій Британії в понеділок, 25 листопада, у віці 112 років помер найстаріший чоловік у… Читати більше
Федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер запропонував обраному президенту США Дональду Трампу Австрію як місце для… Читати більше
Українські стартапери підкорили Нью-Йоркську фондову біржу (NYSE) та здобули перемогу на міжнародному конкурсі з молодіжного… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.