Про це пише Громадське.
"Меморіал" щодня знімає документальні фільми, історії про військових і цивільних. Шукає будь-які можливості, форми збереження нацпам'яті.
Фотографка Катерина Москалюк за підтримки Warchive реалізувала цей проєкт на платформі пам'яті "Меморіал".
Вона знімала вдів у їхньому повсякденні, щоби ті через фотографію могли передати свій досвід і біль. Хоча назва проєкту — "Наодинці", платформа "Меморіал" щодня намагається зробити все, щоб у людей, які переживають втрату, не було відчуття, що вони сам на сам зі своїм горем.
"Дружини наших військових дуже мужні. Кожна взяла на плечі обов'язки, які раніше ділила з партнером. Дехто з партнерів ніколи не повернеться додому, а жінки залишаться самі. Але всі ми можемо їм допомогти підтримкою, розумінням, словами.
Кожен з нас сьогодні знає, що таке боротьба. Ми дізнаємось, що загинули наші знайомі, друзі, близькі. Саме про це цей проєкт. Ми наодинці зі своїм горем, але це й спільне горе", — зазначила шеф-редакторка проєкту "Меморіал" Настя Абрамець.
Журналістка платформи пам'яті "Меморіал" Діана Жвінкліс зазначила, що коли люди перебувають далеко від лінії фронту та поглинуті своїми буднями, мають здатність забувати, абстрагуватися від того, що відбувається в нашій країні.
"Ми хочемо розповідати історії постраждалих в Україні та за кордоном, щоб не давати забути ціну свободи, яку сьогодні ми платимо", наголосила Жвінкліс.
Яна Гринько, завідувачка експозиційно-виставкового відділу Музею Голодомору, зазначила, що Голодомор — це не лише про минуле, але на жаль, і про нас сьогодні.
"Тоді москва використала геноцид, щоб зламати український спротив, злочин не був вчасно засуджений, він не був покараний, сьогодні він визрів і вибухнув із новою силою. росія прагне завдати ще більше втрат і болю Україні.
Ні міжнародні організації, ні міжнародне право не зупиняє рф, а тільки ЗСУ […] Найважливіша причина, чому цей проєкт сьогодні тут — команда музею є частиною українського суспільства. Наші рідні воюють, у нашої колеги загинув чоловік, і вона навіть не має змоги належним чином поховати тіло", — сказала вона.
Жвінкліс підкреслила, що часто люди в горі закриваються та хочуть сховатися. Автори проєкту пропонують розказати свою історію. Можна заповнити форму на сайті за себе, подругу чи друга.
"Найбільша цінність нашої роботи — це коли люди, які все ж наважилися розповісти свою історію втрати, кажуть, що їм стало трошечки легше. Коли мама загиблого воїна згадує, як жартував син, наскільки він був мужнім", резюмувала вона.
Виставка триватиме до 30 квітня включно.
Українці матимуть змогу витратити кошти, нараховані за програмою зимової «єПідтримки», на придбання ліків та медичних… Читати більше
Міністр оборони США Ллойд Остін вважає, що кремлівський лідер володимир путін не досягнув своїх стратегічних… Читати більше
Від системи "Шлях" відключили 223 перевізників. Причинами цього стали схеми нелегального виїзду за кордон чоловіків… Читати більше
В Україні створили перший спеціалізований центр реінтеграції для військовослужбовців, які повернулися з полону. Цей заклад,… Читати більше
У ніч на 2 листопада російські безпілотники атакували Черкаську область, внаслідок падіння уламків пошкоджень зазнало… Читати більше
В уряді Польщі пропонують надавати Україні кредит на купівлю їхнього озброєння. Його, мовляв, зможуть віддати… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.