Майже мільйон євро виділить Чехія на навчання українських пілотів: навіщо це рішення
У 2023 році для проведення навчання 20-25 українських пілотів цивільної авіації Чехія виділить майже мільйон євро.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Czech Radio.
У чому проблема?
Воєнні дії та закриття неба спричинили нову кризу для української авіагалузі. Усі рейси були скасовані, перельоти авіатранспортом стали неможливими.
Багато наших пілотів, бортпровідників, техніків, працівників служб наземного обслуговування звільнені або залишаються у вимушеному простої через відсутність роботи, багато працівників захищають нашу країну зі зброєю в руках.
Особливо гостра проблема для пілотів, які залишаються в Україні й понад пів року не літають – збереження кваліфікації під час війни. Це критичний термін для будь-якого авіаційного фахівця. Перед початком роботи їм доведеться пройти повторне навчання, практичну підготовку та отримати допуск.
Для пілотів це не тільки теоретичне навчання, а й десятки годин нальоту на дорогих авіаційних тренажерах та практичний іспит з інструктором. Ще складніше студентам, які тільки вчаться керувати літаками у вишах країни.
Яке рішення?
На жаль, в Україні відсутні навчальні центри та спеціальні тренажери для підготовки пілотів.
Та перший крок для розв'язання цієї проблеми зроблений. Уряд дозволив авіаційному персоналу тимчасово виїжджати за кордон. Пілоти можуть проходити обов'язкову тренажерну підготовку.
Чеський уряд для цього планує виділити кошти з програми гуманітарної та економічної допомоги Україні, затвердженої у 2022 році. У її рамках Чехія виділятиме приблизно €21 мільйон щороку з 2023 до 2025-го.
Як це працює?
На навчання в Чехію поїдуть студенти Національного авіаційного університету (НАУ). Після нього вони зможуть управляти цивільним літаком як другі пілоти.
У Міністерстві закордонних справ Чехії переконані, що цей навчальний проєкт "сприятиме якнайшвидшому відновленню повітряного руху і, отже, загальній реконструкції країни".
Нагадаємо, що у березні двоє українських пілотів вирушили до американського штату Аризона для проведення польотів на авіаційних тренажерах та тестування їхніх навичок і оцінки їхніх умінь американськими військовими. Це дозволить США краще консультувати наших пілотів із професійних питань.
Як заявив прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак, тренування українських пілотів у Великій Британії для управління винищувачами є першим кроком у забезпеченні постачання передових літаків нашій державі, що, втім, не є швидким процесом.