Про це пише Рубрика, посилаючись на Суспільне.
У чому проблема?
Сотні українців, які мали свої затишні домівки у Бахмуті та втратили їх, вимушені були тікати від ворожих обстрілів у інші області країни. Російська армія застосовує у місті тактику "випаленої землі", тобто знищує всю інфраструктуру.
Олена народилась і жила в Бахмуті. До Кривого Рогу разом зі своєю родиною приїхала в листопаді минулого року. Жінка говорить, що з рідного міста виїхали тоді, коли вже неможливо було там жити через постійні обстріли російської армії.
"Перший приліт у нас був після мого дня народження, 24-го вересня. Вбило нашого улюбленого собаку, рознесло половину двору. Ми переїхали у підвал. Жили до листопада.
Три місяці проживали у підвалі. Був приліт у нас, пряме влучання у підвал. Ми бачили фото, як бульдозер пройшов. Там нічого вже немає, жити нам нема де", – каже переселенка з Бахмута Олена.
Яке рішення?
Сотні донеччан знайшли прихисток у Кривому Розі. Саме тут відкрили центр підтримки "З Бахмутом у серці" для переселенців з багатостраждального донецького міста.
Через знайомих Олена дізналась про центр підтримки "З Бахмутом у серці." Зареєструвалась, аби отримувати допомогу.
Це вже восьмий такий осередок в Україні.
Як це працює?
Хаб відкрили в березні в одній з місцевих бібліотек.
Тут видають гуманітарну допомогу та проводять різноманітні заходи для дітей, в тому числі й освітні. На цей час в хабі зареєструвалось 940 переселенців, з них 250 дітей.
"Бібліотека велика, приміщень у нас багато. Ще такий важливий фактор був, що поряд є місце для укриття, станція швидкісного трамвая. І тому, розглянувши всі ці "за" і "проти", вирішили, що тут зручне і безпечне місце", пояснює завідувачка дитячої бібліотеки Наталя Степура.
Також нещодавно тут запрацював й освітній осередок для школярів. Кожне заняття відвідує близько п`ятнадцяти дітей.
"Наша мета – це надання допомоги бахмутянам: як гуманітарної, так і психологічної, юридичної. Більшість питань було направлено на те, щоб об`єднати наших бахмутян і надати підтримку в інших куточках України.
Вони приходять на різні заходи сюди. Зустрічаються, а навіть і не знали, що тут проживають їхні сусіди. Тут і обнімаються, і цілуються", – розповіла керівниця хабу "Кривий Ріг. З Бахмутом у серці" Марина Погорєлова.
Зареєструватись у центрі підтримки та отримувати допомогу можна через телеграм- канал "Кривий Ріг. З Бахмутом у серці".
У Київської області на базі однієї із медустанов Вишгорода запрацювало реабілітаційне відділення. Про це виконувач… Читати більше
Журналісти дістали підтвердження від Пентагону, що указ президента США Дональда Трампа про призупинення на 90… Читати більше
У Львові, в Центрі інтелектуального мистецтва "Меркурій", відкрили виставковий проєкт "Лисик", де презентують творчий доробок… Читати більше
На Харківщині, в Куп’янському районі, запровадили примусову евакуацію родин із дітьми з чотирьох населених пунктів… Читати більше
Greenpeace Україна та Європейська рада з виробництва сонячної енергії запрошує кластерні та надкластерні лікарні взяти… Читати більше
У Таїланді набув чинності закон про легалізацію одностатевих шлюбів. З цієї нагоди в країні організували… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.