До конкурсу короткометражок Каннського кінофестивалю ввійшов український фільм

До головного конкурсу короткометражних фільмів 76-го Каннського кінофестивалю відібрали також фільм української режисерки Анастасії Солоневич та польського режисера Дам'яна Коцура "Як це було" (As it was).

Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук режисерки Анастасії Солоневич, яка поділилася радісною новиною у соцмережі.

Українська авторка фільму зазначила, що з 24 лютого записувала свої спостереження та фіксувала пережитий досвід. У листопаді 2022-го після розмови з польським режисером Даміаном Коцуром виникла ідея фільму.

"16 грудня ми зателефонували одне одному і сказали: "Так, давай знімемо цей фільм". А 3 січня ми вже були в Києві. Валерія зіграла і мій, і свій досвід, і досвід багатьох українців, які виїхали з дому і повернулися вперше після початку війни", – додала режисерка.

Відмітимо, що конкурс буде проходити з 16 травня по 26 травня 2023 року.

Журі фестивалю у 2023 році очолить шведський режисер Рубен Остлунд, чия сатирична комедія "Трикутник смутку" стала переможцем Канн минулого року.

І от, саме у Каннах, відбудеться світова прем'єра короткометражного фільму, що розповідає про повернення додому вперше після початку повномасштабної війни в Україні.

Події фільму відбуваються взимку 2023 року в Києві. Героїня фільму Лера майже рік проживала в Берліні. і ось вона повертається додому вперше після початку вторгнення. У Києві вона зустрічає свого друга Кирила, з яким проводить день, як колись до війни.

Головні ролі у фільмі зіграли Валерія Березовська та Кирило Земляний.

Разом з українсько-польською стрічкою до конкурсу відібрали 11 фільмів із 12 країн – Аргентини, Колумбії, Іспанії, США, Франції, Угорщини, Індонезії, Ісландії, Норвегії, Великої Британії, Польщі й України.

Переможця конкурсу короткометражних фільмів оголосять 27 травня.

Окрім того, у Каннах покажуть такі довгоочікувані фільми як:

  • "Вбивці квіткового Місяця" Мартіна Скорсезе,
  • "Індіана Джонс і реліквія долі" Джеймса Мангольда,
  • "Місто астероїдів" Веса Андерсона.

Відкриє 76-й кінофестиваль у Каннах історична драма "Фаворитка" (Jeanne Du Barry), головну роль у якій зіграв Джонні Депп.

Також на Каннському кінофестивалі відбудеться прем'єра документального фільму "Звідки куди" (In the Rearview) польського режисера Мачека Хамела про евакуацію українських біженців після початку повномасштабного вторгнення росії 24 лютого 2022 року.

Свіжі дописи

  • Новини

Ватикан: Стан Папи Римського Франциска залишається критичним

Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

У Львові прийняли програму популяризації культури донорства крові

Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Стійкість у єдності: у столичному метро відкрилася виставка до роковин повномасштабного російського вторгнення

У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Не мовчи – полон вбиває: у Запоріжжі відбулася акція в підтримку українських військовополонених та зниклих безвісти

У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

В Анкарі відкрилася віртуальна виставка “Війна впритул”: демонструє “наживо” наслідки злочинів росіян в Україні

У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Зеленський: Ми робимо конкретні речі, щоб розмови про Україну й про всю Європу відбувалися за участі України і Європи

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.