fbpx
Сьогодні
11:02 25 Кві 2023

Пенсійна реформа: для повноцінної роботи фонду українцям треба сплачувати до 10% від зарплати

Фото: З відкритих джерел

Законопроєкт про пенсійну реформу передбачає, що українці повинні сплачувати обов'язкові внески до накопичувальної системи у розмірі 3% від зарплати, проте цього замало.

Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на заяву міністра соціальної політики Оксани Жолнович в ефірі телемарафону.

Жолнович повідомила, що законопроєктом передбачена обов'язкова сплата і роботодавцем, і працівниками. Спочатку обов'язкова сплата стосуватиметься лише роботодавців, однак працівники можуть платити добровільно.

"Середній внесок, який би покривав усі необхідні видатки і зберігав кошти в їх еквіваленті для людини, це щонайменше 7-10% з заробітної плати", – сказала вона.

Зі слів міністерки, передбаченого 3% обов'язкового з роботодавця "трохи мало".

"Очевидно, що сам працівник своїми коштами повинен долучатися, щоб його внесок був оптимальним і з цього можна було отримати вигоду", – повідомила Жолнович.

Також вона додала, що для створення необхідної інфраструктури потрібен мінімум рік.

"Для повноцінного запуску обов'язкового накопичувального рівня пенсійного забезпечення ми працюємо над розробкою необхідної інфраструктури.

Зокрема, потрібно створити Державний накопичувальний фонд, забезпечити функціонування цифрових системи збору та адміністрування. Ці напрацювання сприятимуть якісному впровадженню змін", підкреслила Жолнович.

Нагадаємо, до Верховної ради внесений новий законопроєкт про пенсійну реформу керівництва фракції "Слуга народу".

Він передбачає обов'язкову участь у системі накопичувального пенсійного забезпечення всіх категорій працюючих осіб до досягнення ними 55 років. А також обов'язкову сплату роботодавцями пенсійних внесків на користь найманих працівників.

Згідно з проєктом, роботодавці сплачуватимуть 1% у 2023 році, 1,5% у 2024 році, 2% у 2025 році від розміру заробітної плати працівників, а з державного бюджету буде надходити співфінансування на паритетних засадах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: