З YouTube намагалися видалити відео про бункери в москві: суд у рф знайшов там "держтаємницю"
До YouTube звернувся "Роскомнагляд" із закликом заблокувати на своїй платформі відео лекції про "секретні урядові бункери" в столиці рф, посилаючись на рішення суду, який знайшов там "держтаємницю".
Про це пише російське видання "Медуза" з посиланням на витік листування співробітників російського держпідприємства «Головний радіочастотний центр».
У листопаді 2022 року група білоруських хакерів "Кіберпартизани" заявила про злам ГРЧЦ та отримання доступу до документів і робочої пошти працівників організації. Цими даними поділилися зі ЗМІ.
Із них випливає, що у грудні 2021 року московський міський суд визнав незаконною інформацію в лекції про державні бункери москви, яку виклали на YouTube. Лекцію проводив Дмитро Юрков — засновник і науковий керівник російського Музею сучасної фортифікації.
У лютому 2022 року, за тиждень до повномасштабного вторгнення в Україну, "Роскомнагляд" відправив YouTube листа з проханням обмежити доступ до лекції, пригрозивши блокуванням усього сервісу.
Як зазначається, у повідомленні посилалися на судове рішення і описали відео так: "Розміщена інформація, що містить відомості, які становлять державну таємницю, визнана забороненою на території рф".
У відповідь служба юридичної підтримки YouTube попросила надіслати їм "скановану копію рішення відповідного органу" як підтвердження. Із витоку даних відомо, що 24 лютого співробітники департаменту ведення реєстрів забороненої інформації почали обговорювати, чи варто надсилати YouTube копію відповідного судового рішення, якого навіть не було в публічному доступі на сайті суду.
У результаті 28 лютого там вирішили відмовити YouTube заявивши, що суд розглянув справу в закритому режимі. За даними ЗМІ, на початку березня 2022-го "Роскомнагляд" відправив YouTube додаткове повідомлення з вимогою видалити лекцію. Утім, вона досі є у відкритому доступі.
Невідомо, які саме дані з лекції хотіли обмежити в росії. Вона записана на основі книги лектора, а та — створена на основі розсекречених документів архівів, і на момент лекції вже була опублікована.
Проте, за словами колишнього співробітника Музею сучасної фортифікації, після виходу книги та відкриття експозиції з прокуратури надійшли офіційні листи: відомство попереджало, що проводить перевірку щодо поширення відомостей, які містять державну таємницю.