Квіти перемоги: біля українських шкіл планують висадити 100 млн тюльпанів
20 квітня стартував другий етап благодійного проєкту для українських школярів Flowers4School. Його мета – перетворити кожну школу України на квітучий парк, де діти вивчатимуть природу та відновлюватимуть ментальне здоровʼя. Організатори планують висадити по 10 тисяч цибулин тюльпанів біля кожної української школи.
Про це інформує Рубрика.
За перший етап проєкту, у 2022 році, закуплено й висаджено понад 5 млн цибулин квітів у 10 082 навчальних закладах.
"Діти — це майбутнє нашої країни, й зараз важливо зберегти їхнє ментальне здоров'я та подарувати їм трішки тепла й радості. Війна руйнує дитячу психіку, і ми, дорослі, турбуємось про них, даючи надію, що завтра настане й після довгої зими проросте та сама квітка перемоги. Ми мріємо бачити біля кожної української школи яскраві квітники й чути безтурботний дитячий сміх під мирним небом. Тож запрошуємо всіх долучитися до збору коштів і зробити свій внесок у підтримання емоційного стану діток, щоб попри війну дати їм теплі спогади про шкільні роки", — мовить директор благодійного фонду Florium Foundation Петро Тоненчук.
Американська психологічна асоціація (APA), Всесвітня федерація психічного здоров'я (World Federation for Mental Health) та Європейська асоціація федерацій психологів (EFPA) у своїх дослідженнях і рекомендаціях визнають позитивний вплив висаджування рослин і догляду за ними на психічний стан і зниження рівня стресу в дітей різного віку. У Нідерландах така система масово інтегрована у шкільну систему навчання й показала свою результативність.
Тож проєкт Flowers4School не лише про озеленення, він про народження нового життя й внутрішнє відновлення.
Щоб долучитись до збору коштів, треба перейти на сайт проєкту Flowers4School й обрати з переліку, для кого саме зробити донат: всім школам України, школам регіону або конкретній школі. Вартість однієї цибулини — 10 грн. Незалежно від суми внеску кожна школа має можливість отримати 10 тисяч цибулин голландських тюльпанів.
У переліку містяться й школи у прифронтових і деокупованих містах, адже дітки в цих населених пунктах над усе потребують нових позитивних вражень, щирих емоцій і турботи.