Український стартап створив безпілотний комплекс, який зможе розміновувати поля: як це працює
Безпілотний комплекс, за допомогою якого можна проводити розмінування полів, розробив український стартап еfarm.pro.
Про це інформує компанія.
У чому проблема?
"Мої клієнти-фермери розповідали про критичну проблему – неможливість працювати на замінованих землях. Ті, хто все ж ризикував виїхати в поле, нерідко підривалися на мінах, втрачали техніку, або й навіть життя.
З огляду на масштаби мінного забруднення – ООН уже тоді називала Україну однією з найбільш замінованих країн світу – чекати своєї черги на очищення сотень і тисяч гектарів земель аграріям довелось би роками.
Тож потреба в альтернативному безпечному розмінуванні стала очевидною", – розповідає Олександр Приходченко.
Він є СЕО стартапу, власником компанії "Гардаріка Трес" та резидентом бізнес-інкубатора Ukrainian Future.
Яке рішення?
Стартап розробляє технологічні рішення для агросектору – універсальні агронавігатори та контролери. Вони й стали основою для створення комплексу для розмінування полів.
Ідея проєкту виникла ще в перші місяці початку повномасштабної війни. Після залучення потрібних фахівців, прототип був готовий уже за кілька місяців.
Як це працює?
До комплексу входять дрон, робот-розміновувач, автопілот і причіпна система на трактор, яка здатна витримати вибух.
Ризики для життя аграріїв мінімізовані, оскільки система працює автономно. Навіть, за потреби дозволяє керувати транспортним засобом з безпечної відстані.
Комплекс для розмінування передбачає три рівні обстеження територій і знешкодження небезпечних предметів.
Спершу поле сканує безпілотник, оснащений відповідними сенсорами та функцією передачі точних координат вибухових пристроїв. Він виявляє вибухівку на глибині до 1 м. Її знешкоджує робот-розміновувач та сапери.
Далі – на поле виїздить дистанційно керований трактор з причіпною системою захисту. Вона проходить верхній шар ґрунту, що дає гарантію безпечної роботи.
"Трактор працює в автономному режимі без оператора в кабіні. Це виключає можливість його загибелі або травмування. Додатково на техніку ставиться захисне обладнання, яке працює за принципом мінного трала. Такий процес гарантує, що нічого небезпечного в землі не залишиться", – зазначив розробник.
Система передбачає автоматичну роботу на великих площах з точністю 2 см за заданим маршрутом.
Трактор проходить поле зі швидкістю 5 км/год, тобто, за 10-годинний робочий день здатен обстежити 20 га землі, зазначає стартап.
Зазначають, що робота комплексу відбуватиметься на полях деокупованих територій. Поки що мова йде про розмінування перед посівною. Утім, надалі можливе вдосконалення комплексу, аби він також дозволяв безпечно збирати врожай на полях, де є небезпека мінного забруднення, зазначають у компанії.
Раніше ми розповідали, що український студент створив дрон-міношукач і став переможцем престижного конкурсу.