Про це повідомили у пресслужбі Енергоатому.
У компанії зазначили, що державне підприємство НАЕК "Енергоатом" та американська компанія Holtec International уклали відповідну угоду.
В Енергоатомі наголошують, що будівництво малих модульних реакторів в Україні не лише зміцнить енергетичну безпеку держави.
Це також дасть можливість замінити зруйновані теплоенергетичні потужності, знищені внаслідок російської агресії, та досягти цілей декарбонізації.
Згідно з угодою, підключення першого пілотного проєкту до мережі має відбутися до березня 2029 року після реалізації мінімальної регульованої потужності реактора.
Угода про співробітництво була укладена 21 квітня у Києві президентом ДП НАЕК "Енергоатом" Петром Котіним та президентом і виконавчим директором Holtec International Доктором Крісом Сінгхом.
Петро Котін підписав договір в Києві, а Кріс Сінгх – у Камдені, штат Нью-Джерсі, США.
Довідка
Holtec International — це постачальник обладнання та систем для енергетичної галузі. Компанія розташована у штаті Флорида та спеціалізується на розробці та виробництві деталей для ядерних реакторів. Зокрема компанія виготовляє контейнери для зберігання відпрацьованого ядерного палива.
Що відомо про SMR-160
Самозахищений модульний підземний реактор Holtec SMR-160 розроблений компанією Holtec. Він є різновидом невеликого модульного водо-водяного реактора потужністю 160 МВт.
Нагадаємо, Енергоатом та канадська компанія CAMECO (що є одним із найбільших у світі виробників природного урану) уклали дві угоди щодо забезпечення стабільного постачання ядерного палива.
Раніше ми повідомляли, що кількість атомних енергоблоків, що побудують в Україні за технологіями Westinghouse, збільшили до девʼяти.
Як писала Рубрика, Україна у рамках "зеленого переходу" розглядає можливість установки 20 малих модульних реакторів ( ММР) замість зруйнованих російськими обстрілами теплових енергоблоків теплової генерації.
Такокж НАЕК "Енергоатом" розглядає можливість розміщення майданчиків для малих модульних реакторів поблизу Славутича, що у Київській області.
Зазначають, що Славутич готовий до нових ядерних проєктів, зокрема як майданчик для створення навчального хабу з підготовки кадрів для атомної енергетики та центру підвищення кваліфікації.
У Києві тривають підготовчі роботи з відновлення Миколаївського костелу, який постраждав внаслідок ракетного обстрілу 20… Читати більше
Китайське судно Yi Peng 3, екіпаж якого підозрюють у навмисному розриві двох кабелів зв’язку в Балтійському морі,… Читати більше
Палата депутатів, нижня палата парламенту Чехії схвалила в третьому читанні збір законів Lex Ukraine VII,… Читати більше
Кабінет Міністрів України схвалив проєкт Закону України «Про Загальнодержавну цільову екологічну програму поводження з радіоактивними… Читати більше
Україна продовжить завдавати ударів по військових об'єктах на території російської федерації. Про це заявив президент… Читати більше
Прем'єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо заявив, що східний кордон Фінляндії поки що залишатиметься закритим. Про це повідомляє Yle з… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.