П’ять держав-членів ЄС хочуть заборонити імпорт ще більшої кількості продукції з України

Міністри сільського господарства Польщі, Болгарії, Румунії, Словаччини та Угорщини направили листа до Європейської комісії з пропозицією збільшити перелік продукції з України, яку заборонено імпортувати.

Як пише Рубрика, про це повідомляє РАР.

Лист надіслали віце-президенту Єврокомісії, єврокомісару з питань торгівлі Валдісу Домбровскісу та єврокомісару з питань сільського господарства Янушу Войцеховському.

"Ми, міністри сільського господарства Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини, хочемо ще раз звернути увагу на імпорт сільськогосподарської продукції з України, який зростає і спричиняє серйозні ринкові збурення та завдає шкоди сільгоспвиробникам ЄС, особливо в державах-членах, які межують з Україною або розташовані поблизу. Хоча цю тему неодноразово піднімали на засіданнях Ради ЄС із сільського господарства та рибальства, досі її не розглядали належним чином. Ми не можемо прийняти ситуацію, коли весь тягар управління збільшенням імпорту лежить на лише кілька країн-членів ЄС", – йдеться в тексті листа.

Міністри п'яти держав зазначили – чинні пропозиції Єврокомісії щодо розв'язання проблеми хороші, але недостатні.

Польща, Болгарія, Румунія, Словаччина та Угорщина вважають, що перелік заборонених для імпорту продуктів треба розширити. Наразі в ньому перебувають пшениця, кукурудза, насіння ріпаку і соняшник. Країни пропонують включити сюди ще соняшникову олію, борошно, мед, цукор, м'які фрукти, яйця, м'ясо, молоко та молочні продукти.

Представники держав вказують, що продовження цих заходів має бути гарантовано після закінчення дії чинної постанови про скасування мит на товари з України, яке відбудеться у червні.

Скасування цих заходів можна розглядати лише після відновлення ринкової рівноваги в прикордонних або прикордонних державах-членах, вважають міністри.

Вони також зазначають, що другий пакет підтримки, який зараз готують у межах сільськогосподарського резерву для держав-членів ЄС, які межують ять з Україною, є необхідним доповненням до надзвичайних захисних заходів.

"Ми закликаємо до якнайшвидшого завершення роботи та негайного впровадження пакету. Забезпечення жорсткого санітарного контролю та контролю якості імпорту з України має й надалі залишатися пріоритетом", – йдеться у листі.

Міністри наголосили, що треба також продовжувати обговорення наступних заходів, які можуть сприяти пом'якшенню нинішніх проблем та запобіганню схожим труднощам у майбутньому.

Очільники відомств пропонують запровадити механізм підтримки, який автоматично активується у разі збільшення імпорту певного продукту з України вище від установленого рівня, напрацювати пропозиції щодо спільного рішення ЄС, яке стосуватиметься забезпечення закупівлі українського зерна. Також ідеться про підготовку пропозиції щодо заходу для заохочення транспортування українських товарів уже в сусідніх державах-членах ЄС або поблизу кордону.

Довідка

Нагадаємо, із 19 квітня Румунія встановила контроль на митниці для всіх сільгосптоварів товарів, які надходять з України. А Угорщина до 30 червня заборонила імпорт меду та низки м'ясних продуктів з України – загалом у переліку є 25 продуктів.

Свіжі дописи

  • Новини

Швеція профінансує виробництво українських далекобійних дронів за “данською моделлю”

Міністр оборони України Рустем Умєров під час робочої поїздки до Швеції провів низку результативних зустрічей… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Зимова єПідтримка: у Мінекономіки роз’яснили, як отримати 1 000 гривень від держави

Міністерство економіки України оприлюднило деталі отримання одноразової допомоги від держави "Зимова єПідтримка". Про це повідомляє Мінекономіки,… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

У ЗСУ спростували інформацію про ймовірну присутність північнокорейських військових на Харківщині

Інформація про нібито присутність військовослужбовців Північної Кореї на території Харківської області не відповідає дійсності. Про… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

У трьох районах Києва не працює сигнал повітряної тривоги: у чому причина?

В окремих частинах Святошинського, Шевченківського та Соломʼянського районів Києва тимчасово не працюватиме система оповіщення населення… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Легендарний “Щедрик” українського композитора Леонтовича прозвучав у святковій рекламі Chanel

Легендарна різдвяна пісня «Щедрик» авторства українського композитора Миколи Леонтовича стала музичною основою святкової реклами модного… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Новини

Львівська бібліотека зібрала понад 350 дитячих малюнків та листівок для військових на передовій

Нещодавно у Львівській муніципальній бібліотеці провели збір листівок, малюнків та оберегів для захисників та захисниць.… Читати більше

Friday November 22nd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.