fbpx
Сьогодні
Фото 21:30 21 Кві 2023

44% українців пов’язують між собою мову та патріотизм: соціологічне дослідження

Соціологічне дослідження компанії "Active Group" показало, як українці пов'язують між собою мову та патріотизм.

Про це пише Рубрика. А приєднатись до онлайн-панелі "SunFlower Sociology" та отримувати грошову винагороду за проходження опитувань можна за посиланням.

Думки українців щодо тези "людина є патріотом тієї країни, мовою якої вона спілкується зі своїми дітьми" розділились майже навпіл: не згодні із цією думкою 46,5% респондентів, а згодні – 44%. Такі дані соціологічного дослідження, проведеного компанією "Active Group" 15 квітня 2023 р. за допомогою онлайн-панелі "SunFlower Sociology".

Про те, що мова є обов'язковою ознакою патріотизму в усіх випадках, сказали 25,5% опитаних, а 28% українців вважають, що спілкування українською мовою є ознакою патріотизму в деяких випадках. Натомість 42,3% респондентів дотримуються думки про те, що мова і патріотизм жодним чином не пов'язані. Не визначились із відповіддю 4,2%.

як українці пов'язують між собою мову та патріотизм

Також громадян України запитали, чи погоджуються вони із твердженням про те, що "людина є патріотом тієї країни, мовою якої вона спілкується зі своїми дітьми". З'ясувалось, що 15,8% опитаних повністю згодні із наведеною тезою, тоді як 28,2% відповіли, що "скоріше згодні". 19% респондентів скоріше не згодні, а 27,4% не згодні із твердженням. 9,5% виявилось важко відповісти на це запитання. Тобто загалом із твердженням повністю чи частково погодились 44% респондентів, а не погодились – 46, 5%.

як українці пов'язують між собою мову та патріотизм

Водночас, коли йдеться про мову і патріотизм у контексті військових, відповіді респондентів різко змінюються. Українського військового, який спілкується російською мовою, патріотом назвали 83,8% опитаних, у той час як 7,8% вважає навпаки.

як українці пов'язують між собою мову та патріотизм

Повну презентацію із результатами дослідження можна завантажити за посиланням.

Дослідження здійснено компанією "Active Group" за допомогою онлайн-панелі "SunFlower Sociology". Метод: самозаповнення анкет громадянами України віком 18 та більше років. Вибірка: 600 анкет (репрезентативна за віком, статтю і регіоном України). Період збору даних: 15 квітня 2023 р.

Рубрика:
Суспільство

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1
Дядько

Громадянин України повинен знати українську мову, застосовувати її в торгівельних мережах, державних установах і там, де це необхідно, але спілкуватися в родині він може тією мовою, яка для нього зручна. В Україні проживають представники більше ста національностей, представники яких захищають країну зі зброєю в руках, але, які можуть і мають право спілкуватися між собою своєю мовою.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: