Україна стала учасницею Механізму цивільного захисту ЄС: подробиці

У четвер, 20 квітня, Україна офіційно приєдналася до Механізму цивільного захисту Європейського Союзу, ставши його 36-ю учасницею. Він спрямований на міжнародну координовану оперативну допомогу при надзвичайних ситуаціях. Церемонія підписання угоди відбулася в межах Міжнародного саміту міст і регіонів.

Про це у твіттері повідомив профільний єврокомісар Янез Ленарчич, пише Рубрика.

"Вітаю Україну з приєднанням до Механізму цивільного захисту ЄС! Тепер це команда із 36 країн, що працюють над спільною метою – допомагати людям у біді, де б вони не були. Тому що ми сильніші разом", – написав він.

Відомо, що механізм цивільного захисту ЄС – це найбільша у світі система надання міжнародної координованої оперативної допомоги при надзвичайних ситуаціях. Вона охоплює різноманітні ресурси та форми допомоги від 28 країн-членів та низки країн-кандидатів на вступ до ЄС.

Тим часом віцепремʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина пояснила, що повноцінна участь у Механізмі цивільного захисту сприятиме зміцненню спроможності України у сфері попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного, техногенного та військового характеру на національному і міжнародному рівнях із залученням національних сил країн–членів ЄС.

"Проте це взаємовигідний процес, адже, приєднавшись до Механізму, Україна зможе повноцінно ділитись власним професійним досвідом, набутим за часи війни, це дозволить у майбутньому реалізувати його для ефективного реагування на різного роду виклики та посилити систему цивільного захисту Євросоюзу", – додала вона.

За словами Стефанішиної, приєднання України до Механізму в умовах повномасштабної війни є ще одним переконливим свідченням стійкості та ефективності українських інституцій.

Так, від початку повномасштабного вторгнення у межах Механізму цивільного захисту Україна отримала понад 70 тисяч тонн допомоги від країн Європейського Союзу – від харчів до обладнання для розмінування та спецтехніки.

У жовтні 2022 року Україна отримала дорожню карту, щоб офіційно стати частиною системи Механізму цивільного захисту Європейського Союзу.

Довідка

Нагадаємо, що для надання гуманітарної допомоги Україні та мільйонам людей, які виїхали з країни, необхідно 5,6 мільярда доларів.

ООН підрахувала, що станом на лютий 2023 року 21,8 мільйона українців потребують гуманітарної допомоги.

Свіжі дописи

  • Новини

Енергетикам вдалося заживити Запорізьку АЕС, яка була кілька днів на межі блекауту

Енергетики успішно відновили одну з високовольтних ліній живлення Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС), що була пошкоджена… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Польські фермери розпочали оголошений раніше страйк на пункті пропуску “Медика – Шегини”

Зранку, 23 листопада, фермери Підкарпатського воєводства Польщі вийшли на протест, заблокувавши національну дорогу №28, таким… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Цього року, 23 листопада, в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору

У 2024 році на 23 листопада в Україні припала дата вшанування пам'яті жертв Голодомору. Про… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Швейцарія заборонила продаж боєприпасів польській компанії, бо їх передавали Україні

Уряд Швейцарії оголосив про зупинку експорту боєприпасів до польської компанії після виявлення, що швейцарські патрони… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Демонстрація сили чи інформаційна кампанія: путін вихваляє “Орєшнік”, але експерти сумніваються в її інноваційності

21 листопада російська влада здійснила запуск нової балістичної ракети під назвою "Орєшнік", яку активно вихваляють… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

У тимчасово окупованому Бердянську пролунав потужний вибух: що відомо

У тимчасово окупованому Бердянську Запорізької області вночі прогримів вибух. Попередньо, влучання зафіксовано по порту. Про… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.