Про це повідомляє телеканал "Новий Чернігів".
Як розповів археолог Ігор Ігнатенко, історики ще у 18-му — на початку 19 століття згадували про оборонний вал Чернігова. Проте, де саме розташований рів, до цього часу ніхто не знав.
"Існував цей насип і рів при ньому, але згодом у результаті господарської діяльності його замулило, точніше люди засипали його, і він зник. Коли стали копати, виявили, що це нормальний фортифікаційний рівень. Він має певний профіль, клиновидно сходиться донизу, зменшується, що характерно саме для оборонних валів", – розповів археолог.
Вулиця Любецька, а саме Любецький шлях, є однією з найдавніших у Чернігові. Починаючи з 10 століття Любецький шлях поєднував місто з Любечем і був своєрідним відгалуженням шляху «із Варяг у Греки».
"Він пов'язував північ із півднем, тобто, з Балтики можна було потрапити по Дніпру, а потім цим Любецьким шляхом до Чернігова, а далі сплавитися Десною і Дніпром у Чорне море. І навпаки – так само можна було із Чернігова до Любеча доїхати, а далі перейти до Західної Двіни і спуститися водою вже до Балтики, й таким чином Чернігів з'єднувався з Європою", – зазначив Ігнатенко.
Окрім рову, археологам вдалося виявити й інші історичні пам'ятки. Зокрема, язичницькі поховання 11 століття та фрагменти керамічних горщиків. Вони були знайдені в заповненні рову, а тому допоможуть більш точно його датувати.
Як зазначив Ігнатенко, на перехресті з вулицею Мазепи було знайдено два поховання. Одне з них було під курганом. Тобто рів і вал виникли уже після того, як в 11 столітті на цій місцині було кладовище.
Після вивчення знахідок та завершення польових робіт предмети передадуть до Чернігівського історичного музею.
Довідка
Чернігів належить до найдавніших міст України, заснований у кінці VII століття при впаданні річки Стрижень у Десну. Чернігів у часи Середньовіччя був одним із головних міст Київської Русі та, за оцінками істориків, одним із найбільших міст тогочасної Європи.
В австралійському заповіднику Marineland Melanesia Crocodile Habitat помер Кассіус — найбільший у світі крокодил, який… Читати більше
До середини 2025 року Україна планує отримати власні крилаті та балістичні ракети, що стане значним… Читати більше
На сьогодні Збройні сили України стримують масштабний наступ російських військ, який є одним з найпотужніших… Читати більше
1 листопада Одеська національна опера розпочала свій гастрольний тур у Королівствах Нідерландів та Бельгії. Першою… Читати більше
У ніч на 2 листопада війська рф вчергове застосували по Україні ударні БпЛА та завдали… Читати більше
Федеральне агентство з технічної допомоги Німеччини продовжує підтримувати Україну у боротьбі з наслідками війни. Цього… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.