На Тернопільщині на лікарні встановили СЕС за 1 млн грн абсолютно безкоштовно: як працює це рішення
У Чорткові, що на Тернопільщині, на даху комунальної стоматологічної поліклініки встановили СЕС за 1 млн грн абсолютно безкоштовно, завдяки допомозі міжнародних донорів. Уся вироблена електроенергія буде використовуватись для потреб лікарні.
Як пише Рубрика, про це повідомляє Чортківська міська рада у Facebook.
У чому проблема?
"Питання енергоефективності, зменшення споживання енергоресурсів завжди займало передові позиції у стратегії розвитку Чорткова та громади. Особливо вразливою та важливою ця тема стала після повномасштабного вторгнення росіян в Україну, адже ціни на газ та електрику зросли та, швидше за все, зростатимуть і надалі", – розповіли в пресслужбі.
Яке рішення?
Міськрада Чорткова працює над підготовкою низки проєктних заявок задля розвитку відновлювальної енергетики, у першу чергу для потреб об'єктів критичної інфраструктури.
На даху комунальної стоматологічної поліклініки встановили 56 сонячних панелей, загальною потужністю 21 кВт. Вартість СЕС сягає 1 мільйона гривень, проте лікарня отримала її безкоштовно, завдяки допомозі міжнародних донорів.
Як це працює?
Зазначається, що будівля стоматології має найкращі параметри для розміщення СЕС, адже кут нахилу скатної покрівлі становить 25 градусів та має орієнтацію на південь.
В міськраді пояснили, що дахова мережева сонячна електростанція буде підключена до внутрішньої енергетичної мережі центральної міської лікарні. Уся вироблена електроенергія буде використовуватись для потреб лікарні.
"Очікувана річна генерація понад 22 000 кВт-год дозволить зменшити витрати на електроенергію в умовах складної ситуації в країні, і відповідно – бюджетне навантаження на оплату енергоносіїв", – наголосили в пресслужбі.
Зазначається, що СЕС вдалося встановити завдяки співпраці "Агенції розвитку Чорткова" з міжнародними донорами, а саме з компаніями Helion та Energie Service Biel/Bienne.
Довідка
Нагадаємо, українські лікарні обладнають гуманітарними сонячними панелями від італійської компанії Enel в рамках проєкту "Промінь надії". Це дозволить закладам економити до 70% витрат на енергоресурсах.
Раніше, дві лікарні Києва також отримали унікальні сонячні електростанції від провідного французького виробника фотоелектричних панелей Roy Group Energy.