З наступного року обов'язковими стануть не лише математика та українська мова, а також історія України та іноземна мова.
Відповідний законопроєкт №9046 ВР ухвалила 10 квітня, повідомила народна депутатка Наталія Піпа.
"Законопроєкт №9046 про 4 предмети для ДПА з наступного року прийнято у першому читанні!
Нагадую – українська мова, математика, історія України та іноземна мова", – написала Піпа у Facebook.
Законопроєкт вносить зміни до Закону України "Про повну загальну середню освіту", зокрема, пропонує доповнити абзац другий частини п'ятої статті 17.
Згідно із законопроєктом, ця частина звучатиме так:
"Кожен учень має пройти державну підсумкову атестацію за кожний рівень повної загальної середньої освіти з державної мови, математики, історії України, іноземної мови (крім мови держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом)".
Колишній керівник Українського інституту нацпам'яті Володимир В'ятрович написав, що це рішення може вирішити два важливих завдання в галузі шкільної освіти.
"По-перше, повернути у школу повноцінну державну підсумкову атестацію (ДПА), скасовану ще три роки тому під приводом ковіду. По-друге, зробити обов'язковою для всіх учнів ДПА не лише з математики й української мови, але й з іноземної мови та історії України.
Цьогорічна ситуація, коли історію викинуто як обов'язковий предмет з мультитесту, а окремого ДПА не існує взагалі, має піти в минуле. Якщо законопроєкт ухвалять в цілому, повноцінне ДПА у школах буде відновлено вже з 2024 року, й іспит з історії України буде її невід'ємною складовою", – написав він.
Водночас адміністратор групи "Новини вищої освіти" Андрій Черних критикує нововведення.
"Редакцiя законопроєкту чiтко каже, шо у 4 класi буде ДПА з Iсторiï Украïни, але в 1-4 класах не вивчають окремий предмет Iсторiю Украïни", написав Черних.
Він вважає, що введення обов'язкового ДПА з історії та іноземної мови також несе ризик для природничих наук.
"Виключення природничих наук, особливо фізики та хімії, з предметів, що виносяться на ДПА (а для випускників 11 класу це формат ЗНО) – це непрямий, але дієвий крок до послаблення обороноздатності України на найближчі роки, так як ми позбавляємо свою країну можливості у подальшому розробляти власну зброю, а не чекати допомоги від західних партнерів", – раніше писав Черних.
Довідка
Нагадаємо, цьогоріч в Україні скасували ДПА-2023 для 4-х та 9-х класів.
Кіт Келлог, якого обраний президент США Дональд Трамп вирішив призначити спеціальним посланцем щодо України, прагне… Читати більше
Гендиректор «Укрпошти» Ігор Смілянський висунув пропозицію створити марку «Будапештський меморандум — це х…я» після інтерв’ю… Читати більше
9-річний Роман Олексів, який отримав опіки 45% поверхні тіла внаслідок ракетного удару рф по Вінниці… Читати більше
Операція ЗСУ, яка триває п'ять місяців на території Курської області рф, суттєво змінює всю оперативну… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський візьме участь у зустрічі у форматі "Рамштайн", яка відбудеться вже завтра,… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Еміром Катару шейхом Тамімом бін Хамадом Аль… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.