Відмовляйтеся від вейпів: вчені довели, що куріння електронних сигарет гірше за звичайні

У Nature Communications опублікували нове дослідження, в якому мова йде про електронні сигарети. У ході спостережень вчені з'ясували, що вплив аерозолів електронних сигарет може спричинити аритмії та серцеву електричну дисфункцію.

Про це пише видання Sci Tech Daily.

У виданні зазначили, що такими були результати нового дослідження на тваринах вчених Університету Луїсвілля (UofL) в Інституті навколишнього середовища Крістіни Лі Браун.

Вдалося виявити, що частота серцевих скорочень тварин у всіх аерозолів електронних сигарет уповільнювалася під час затягування та прискорювалася згодом. Водночас варіабельність серцевого ритму знижувалася.

Так з'являлися стресові реакції схеми "бий або біжи". Рідини зі смаком ментолу або з пропіленгліколю викликали шлуночкові аритмії. Спостерігалися також порушення провідності у серці.

Фото: Sci Tech Daily

Повідомляють що під час експерименту перевіряли вплив на серця аерозолів електронних сигарет, що вдихалися, які складалися тільки з 2-х основних інгредієнтів рідин для електронних сигарет (безнікотиновий пропіленгліколь і рослинний гліцерин) або ароматизованих рідин для електронних сигарет, що містять нікотин.

Доцент кафедри фізіології сказав, що результати показують, як короткостроковий вплив електронних сигарет може дестабілізувати серцевий ритм через певні речовини в рідинах для електронних сигарет.

Він уточнив, що електронні сигарети з певними ароматизаторами чи розчинниками можуть провокувати аритмії. Окрім того, такий ефект загрожує раптовою зупинкою серця.

Фото: Sci Tech Daily

Ця робота доповнює зростаючий обсяг досліджень потенційної токсичності електронних сигарет для здоров'я людини. Окрім того, вона доводить, що використання цигарок може порушувати серцевий ритм — цього раніше не знали.

З популярністю вейпінгу багато хто став обговорювати його переваги та шкоду. Такий вид куріння піддає користувачів і перехожих впливу невеликої кількості смоли, чадного газу та канцерогенних нітрозамінів через відсутність процесу горіння.

Однак ці сигарети можуть доставляти альдегіди, частинки та нікотин у кількостях, як у горючих сигарет. Вейпінг може допомогти кинути курити звичайні сигарети, але підштовхнути до невідомих довгострокових ризиків.

Як писала раніше Рубрика, вейпінг здатний спричинити навіть більше пошкодження ДНК, ніж куріння звичайних цигарок.

Дослідники також з'ясували, що використання електронних сигарет, які колись позиціювалися як "здоровіша" альтернатива тютюну, насправді можуть призвести до таких же небезпечних захворювань.

Свіжі дописи

  • Новини

Франція підтвердила, що дозволила Україні використовувати далекобійні ракети по території рф

Офіційний Париж надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

За отруєнням Віктора Ющенка стоять російські спецслужби та путін, – розвідка США

Розвідка Сполучених Штатів частково розсекретила звіт, у якому йдеться про вбивства російськими спецслужбами політичних опонентів очільника Кремля… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

У МВС презентували електронну мапу понад двох тисяч випадків канібалізму під час Голодомору 1932-1933 років

Міністерство внутрішніх справ у співпраці з Музеєм Голодомору оцифрувало та оприлюднило тисячі кримінальних справ, пов’язаних… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Від тісної клітки до просторого вольєра: у столичному зоопарку проходить реабілітацію врятована рись

Київський зоопарк став новою домівкою для рисі, на ім'я Степан, яка понад п'ять років жила… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Уперше українські військовослужбовиці отримали британську нагороду UK Women in Defence

Посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс вручив престижну нагороду UK Women in Defence українським… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024
  • Новини

Інститут пам’яті створив соціальний ролик до 91-х роковин Голодомору та запросив долучитися до вшанування жертв

До 91-х роковин Голодомору 1932–1933 років Український інститут національної пам'яті підготував соціальну рекламну кампанію, метою… Читати більше

Saturday November 23rd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.