Громаді Києва повернули творчі майстерні на Подолі

Територіальній громаді Києва повернули приміщення творчих майстерень у будинку кінця XIX сторіччя на вулиці Хорива на Подолі.

Про це Київська міська прокуратура повідомляє у Телеграмі.

Прокурори Дніпровської окружної прокуратури Києва відстояли в суді інтереси жителів столиці щодо скасування незаконної державної реєстрації права власності та витребування на користь територіальної громади Києва двох нежитлових приміщень на вулиці Хорива.

Згідно з матеріалами слідства, вказані нежитлові приміщення розміщені у мезоніні житлового будинку, який був збудований у 1897 році і є пам'яткою архітектури місцевого значення. Ці об'єкти належать до комунальної власності Києва і тривалий час перебували в оренді під розміщення творчої майстерні художників.

"Однак особи, які не мали жодного відношення до цих приміщень, у 2011 році ініціювали штучний судовий спір щодо вказаного майна у Брянківському міському суді Луганської області. За результатами судового розгляду нежитлові приміщення "перетворилися" на квартири та право власності на них було визнано за фізичною особою. Представники місцевого самоврядування столиці для розгляду цієї справи в суді не залучалися", – зазначили у прокуратурі.

У 2016 році право власності на приміщення незаконно перейшло на користь жительки Київської області. Використовувались ці приміщення як квартири.

Зважаючи на вказані порушення та з метою захисту інтересів територіальної громади, окружна прокуратура звернулась з позовною заявою до суду для скасування незаконної реєстрації права власності та витребування майна на користь Київської міської ради.

Подільський районний суд Києва погодився з доводами прокурора і задовольнив позовні вимоги у повному обсязі.

Крім того, за фактом незаконної реєстрації права власності на майно громади розслідується кримінальне провадження. Слідство триває.

З метою недопущення подальших незаконних дій на приміщення накладений арешт.

Свіжі дописи

  • Новини

Уперше в історії Одеська національна опера виступила в Японії

У рамках гастрольного туру симфонічний оркестр Одеської національної опери 2 березня вперше виступив у Японії.… Читати більше

Tuesday March 4th, 2025
  • Новини

Лукашенко доручив знайти рідкісноземельні копалини в Білорусі

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко доручив відповідним структурам з’ясувати, чи є в його країні поклади… Читати більше

Tuesday March 4th, 2025
  • Новини

Криза у стосунках Трампа і Зеленського об’єднала українців, – результати соцопитування після зустрічі обох президентів

46% респондентів впевнені, що Україна зможе продовжити боротьбу з агресором незважаючи на зменшення чи припинення… Читати більше

Tuesday March 4th, 2025
  • Новини

Окупанти завдали удару по Запоріжжю та Херсонщині: є загиблі та поранені

Війська рф вкотре відкрили вогонь по Херсонській області, внаслідок чого загинув поліціянт та шестеро людей… Читати більше

Tuesday March 4th, 2025
  • Новини

Найкращий внесок у справу миру: у путіна відреагували на припинення США військової допомоги України

У російській федерації прокоментували інформацію про припинення постачання американської військової допомоги Україні, назвавши це "найкращим… Читати більше

Tuesday March 4th, 2025
  • Новини

У парках і скверах столиці встановили шпаківні: навіщо і як їх зробити самим?

У парках і скверах столиці встановили шпаківні: навіщо і як їх зробити самим? Розповідає “Рубрика”.… Читати більше

Tuesday March 4th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.