Про це повідомляє "Українська Воднева Рада".
У чому проблема?
Зазначимо, що внаслідок масованих російських обстрілів українська енергетична система зазнала руйнувань великих масштабів.
Україна потребує економічного відновлення країни. Одним з головних завдань відбудови є перехід до відновлюваної енергетики та зменшення викидів вуглекислого газу.
"Зелений" водень – це напрямок, де ми хочемо бути лідерами, – говорив генеральний директор ДТЕК Тимченко.
Проте війна завадила розвитку "зеленого водню".
Яке рішення?
В "Українській Водневій Раді" зазначають, що кошти від ЄС спрямують на дослідження виробництва зеленого водню в Закарпатській та Одеській областях. За попередніми підрахунками, мова йде про вироблення щонайменше 220 000 тонн водню на рік.
"Перші дві транскордонні Водневі долини в Україні отримають можливу фінансову підтримку для досліджень виробництва зеленого водню в Закарпатській та Одеській областях. Долини мають потенціал встановити потужність 2,5 ГВт електролізера та виробляти 220 000 тонн водню на рік", наголосили у повідомленні.
Як це працює?
Постачання водню планують здійснювати через газопровід відповідно до планів розвитку європейської водневої інфраструктури.
"Отримання фінансової підтримки від Європейського Союзу допоможе Україні прискорити перехід до відновлюваної енергетики та зменшити викиди вуглекислого газу, що своєю чергою сприятиме економічному відновленню країни.
Крім того, це також зміцнить енергетичну безпеку та стабільність Європи", – додали УВР.
Довідка
Про облаштування водневих долин активно заговорили ще наприкінці 2021 року. Автором та розробником проєкту є Східноєвропейська Асоціація розвитку водневої економіки.
Тоді проєкт отримав схвалення Німецької Асоціації водню та паливних елементів як такий, що відповідає стратегічним завданням країн ЄС у досягненні цілей Green Dеal – програми ЄС з перетворення Європи у перший кліматично нейтральний континент планети.
Реалізація цього проєкту дозволить Україні побудувати нові економічні відносини з країнами ЄС, та дасть реальний шанс стати на один щабель з розвиненими економіками світу, досягнувши енергетичної незалежності.
Передбачають, що будівництво і забезпечення функціонування "водневих долин" створять понад 300 тис. нових робочих місць. А з урахуванням розвитку суміжних галузей – ще понад 1 млн постійних робочих місць.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.