Про це інформує Рубрика.
Учасники Мережі інформаційно-рекреаційних центрів підтримки природно-заповідних територій "Шлях", створеної Українською природоохоронною групою за сприяння ПРООН в Україні та Уряду Швеції, отримали навички спостереження за птахами (бердвочингу) та поділилися планами щодо розбудови туристичної галузі регіону на природоохоронних територіях.
Ідея зустрічі виникла під час тренінгу для учасників Мережі "Шлях". Екологічний туризм, спостереження за птахами та дослідження історичних ландшафтів – незвична справа для закладів культури, тому з організацією заходу допомогли фахівці НПП "Деснянсько-Старогутський" та Гетьмаського НПП.
Для участі в заході зібралися представники та представниці осередків Мережі "Шлях" із Тростянця, Куземина, Середина-Буди, Землянки, Воргола та Вирівки з метою обміну досвідом щодо організації та проведення екскурсій із елементами орнітології на природоохоронних територіях. Під час зустрічі осередкам Мережі з Новгорода-Сіверського та Середина-Буди передали комплект обладнання – біноклі та фотоапарати з аксесуарами для проведення екскурсій.
Навчання проводив професійний орнітолог із НПП "Деснянсько-Старогутський" Сергій Галущенко. У парку Шевченка, який є пам'яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення, добре представлені дуплогніздні птахи – повзики, підкоришники, синиці. Також можна побачити зябликів і зеленяків. Над Десною в біноклі спостерігали крижнів, прислухалися до шлюбних співів припутнів.
Учасник заходу, волонтер Сергій Моторний не приховує вражень від птахоспоглядання: "Вперше після школи, коли розвішували шпаківні, святкував День птахів у Новгороді-Сіверському на березі Десни, яка вийшла з берегів. Було напрочуд цікаво, краєвид неймовірний!".
Наступного дня навчання продовжили з колегами з громадської організації "Деснянська ліга натуралістів". Екскурсію проводив геоботанік Української природоохоронної групи, організатор зустрічі Сергій Панченко, який переконаний, що подібні заходи сприятимуть розвитку туризму в регіоні: "Заплава Десни − важливий міграційний коридор для птахів. Уявіть! Великі зграї гусей пролітають над річкою, що вийшла з берегів, − це грандіозне видовище. Для давнього міста, на північних околицях якого починається Деснянський біосферний резерват, це ще одна туристична атракція. Добре, що місцевий музей-заповідник підтримує цей напрям туризму, робить дієві кроки для його ширшого запровадження".
Дводенні навчання завершилися екскурсією від заступниці директора музею-заповідника по науці Олени Радченко територією Новгород-Сіверського Спасо-Преображенського монастиря.
Учасники та учасниці Мережі "Шлях" отримали інформацію про стан реалізації проєкту, обмінялися планами, науковими та методичними виданнями й буклетами з популяризації орнітології.
Довідка
"Шлях" − це мережа інформаційно-рекреаційних центрів підтримки природно-заповідних територій на північному сході України, створена громадською організацією "Українська природоохоронна група" за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Уряду Швеції. Мережа є одночасно підґрунтям для співпраці, туристичним маршрутом і платформою для розширення.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.