fbpx
Сьогодні
10:57 04 Кві 2023

Екорішення: до парламенту Франції подали ініціативу щодо заборони приватних літаків задля менших викидів

Фото: LIGHTROCKET/GETTY IMAGES

До французького парламенту подали законодавчу ініціативу, у якій мова йде про заборону приватних літаків з метою зменшення викидів в атмосферу від авіаційного пального.

Про це повідомляє BFMTV, цитує ЄП.

У чому проблема?

Викиди газів від літаків містять дві головні складові: двоокис вуглецю (СО2) та водяну пару.

Окрім того, до їхнього складу належать оксиди азоту.

"І СО2, і водяна пара, і озон – гази, які здатні активно поглинати інфрачервоне випромінювання, а потім віддавати його назад, в атмосферу. Тож, авіатранспорт також зумовлює нагрівання атмосфери", зазначив Ульрих Шуманн, директор Інституту фізики атмосфери Німецького центру авіації та космонавтики. 

Яке рішення?

Як розповіли у виданні, законопроєкт внесла група з близько двадцяти "зелених" депутатів. У нижній палаті – Національній асамблеї – його планують презентувати 6 квітня.

На комітеті його вже відхилили, і ймовірність схвалення ініціативи вважається мінімальною, попри те, що дебати все одно планують.

Як це працює?

"Що радикального у тому, щоби змусити найбагатших людей скористатися комерційним рейсом чи потягом?

Між Парижем і Лондоном, Парижем і Брюсселем можна зручно пересуватися потягом, у тому числі першим класом… Злітати туди й назад з Парижа до Ніцци – це ті самі обсяги викидів, що для автомобіля за рік", – аргументує один зі співавторів Жульєн Баю.

Міністр екологічного переходу Крістоф Бешю вже прокоментував ініціативу. Він зазначив, що не бачить у ній сенсу, а тим більш – якщо це зробить лише Франція на національному рівні, не координуючи дії з іншими європейськими державами.

"Французькі викиди парникових газів – це 400 млн тонн. Викиди від приватних літаків складають 400 тисяч тонн, тобто 0,1% від викидів на національному рівні", – каже міністр.

Рубрика:
Екологія Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: