Укрзалізниця почала тестувати контрейлерні перевезення: у чому рішення
Укрзалізниця відправила у тестовий експериментальний рейс вагон, що виконає перевезення вантажу контрейлерним способом.
Про це повідомили у пресслужбі перевізника.
У чому проблема?
В Україні перші регулярні контрейлерні потяги були запущені в 2003 році. Проте технологія не набула розвитку і зараз не застосовується.
Яке рішення?
Вагон вирушив за маршрутом "Київ-Ліски — Чоп".
Планується, що такі перевезення зменшать навантаження на українські автошляхи та сприятиме збільшенню транзитних перевезень через територію України.
Як це працює?
Відзначимо, що контрейлерні перевезення – це спосіб вантажоперевезень, що представляють комбінацію контейнерних перевезень з автомобільними.
Необхідним транспортом для таких перевезень є спеціальна залізнична платформа, що дозволяє перевозити на ній автомобільний причіп, знімний кузов або навіть цілий автопоїзд з вантажем разом.
Як повідомляють у держкомпанії, тестове перевезення виконується на спеціалізованій контрейлерній платформі Укрзалізниці з додатково обладнаним місцем для кріплення автомобільного вантажного напівпричепа.
"Фіналізуємо всі технічні моменти та вже незабаром чекаємо від вантажовласників замовлень. Контрейлерні перевезення мають низку переваг: швидкість, економія пального, економія робочого часу водіїв тощо", — наголосив директор з комерційної роботи і логістики УЗ Тимофій Мураховський.
За його словами, в компанії бачать серйозну перспективу розвитку таких перевезень.