Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, пише Рубрика.
Так, 10 військових належать до солдатського та сержантського складу. Їх захопили в полон у боях біля Бахмута, Опитного та Оріхово-Василівки на Донеччині, а також Кремінної та Червонопопівки на Луганщині.
Усі захисники є частиною Збройних сил України, зокрема 518 окремого батальйону спеціального призначення, 25 окремої повітрянодесантної Січеславської бригади, 95 окремої десантно-штурмової бригади, 93 окремої механізованої бригади "Холодний Яр", 56 окремої мотопіхотної Маріупольської бригади та 57-го окремого стрілецького батальйону.
А ось звільнених цивільних росіяни утримували як заручників: вони із села Липці Харківської області та Маріуполя.
Координаційний штаб розповів, що ще 24 березня Україна добровільно та без жодних умов повернула росії усіх п'ятьох важкопоранених полонених, яких можна транспортувати. Це відповідає вимогам міжнародного гуманітарного права. Водночас росія у відповідь відпустила лише п'ятьох важкопоранених українців, а не всіх, як вимагають міжнародні конвенції, наголошують у штабі.
"Це промовисто демонструє небажання ворога дотримуватися Женевських конвенцій, нічим не виправдану жорстокість стосовно важкопоранених та кричущу відсутність зацікавленості у налагодженні подальших обмінів для особливо вразливих категорій полонених та цивільних заручників", — йдеться у повідомленні Координаційного штабу.
Довідка
У грудні росія підтвердила, що тримає в полоні 3392 українських військових, заявила уповноважена президента України з питань забезпечення прав захисників Альона Вербицька. Водночас в Україні приблизно 15 тисяч людей вважаються зниклими безвісти, серед них багато цивільних.
Посадовиця казала, що наразі невідомо, що сталося зі зниклими безвісти — чи перебувають вони в полоні, вивезені з окупованих територій, а чи вбиті.
Після цього сталася ще низка повернень полонених. Наприклад, 16 лютого додому повернули ще 101 людину (зокрема 100 військовослужбовців), а 7 березня — ще 130 військових.
Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими розповів, що від початку широкомасштабного вторгнення та станом на 3 квітня з полону звільнили вже 2005 українців.
З листопада в Україні почав діяти закон, що гарантує соціальний і правовий захист громадянам, які перебували в полоні окупантів. Зокрема громадяни, які перебували в полоні, підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню.
З 25 грудня до 10 січня Львовом курсуватиме різдвяний трамвай з колядками. Він буде на маршруті… Читати більше
Миколаївський краєзнавець, колекціонер, моделіст Андрій Шинкаренко разом зі своїм сином Андрієм розробили та виготовили оригінальні… Читати більше
Українці у середу, 25 грудня, могли отримати фейкові повідомлення про заборгованість перед "Новою поштою". Проте… Читати більше
Оборонне відомство кодифікувало і допустило до постачання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс «Щедрик»… Читати більше
У Національному аерокосмічному університеті ім. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» відновили приміщення навчально-експериментальних майстерень, пошкоджених російськими… Читати більше
На борту літака авіакомпанії Azerbaijan Airlines, який сьогодні зранку впав поблизу Актау в Казахстані, перебувало… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.