Урбан-рішення: в японській столиці побудували вбиральню, яку можна використовувати як виставковий простір чи кінотеатр
В японській столиці Токіо створили вбиральню, яку можна використовувати як виставковий простір, кінотеатр чи інший громадський простір, як-от інформаційний центр, попап-кіоск або місце зустрічі.
Про це пише Deezen.
У чому проблема?
Архітектори створили проєкти туалетів для Токіо, щоб зламати стереотипи.
Архітектор, професор Токійського університету Майлз Пеннінгтон вважає, що "громадські вбиральні втрачають свою цінність і про них поступово забувають".
Яке рішення?
Він висловив сподівання, що цей проєкт може стати "центром для місцевої громади".
Убиральню із громадським простором створили в рамках проєкту Tokyo Toilet від організації Nippon Foundation.
Також у межах проєкту в Токіо побудують ще 16 громадських туалетів:
- архітектор Сігеру Бан запропонував вбиральню з прозорими стінами (які стають непрозорими, коли люди туди заходять). Головними пріоритетами для архітектора були чистота та безпека.
- Тадао Андо створив проєкт круглої вбиральні. Туалет, побудований у парку Джінгу-Дорі, був створений як частина проєкту, керованого некомерційною організацією Nippon Foundation для модернізації громадських закладів у районі Сібуя в центрі міста.
- Фуміхіко Макі своє рішення назвав "туалетом кальмара". Він має напівпрозорі стіни. Архітектор спробував поєднати будівлю вбиральні з павільйоном для відпочинку в парку біля дитячого майданчика.
Як це працює?
Вбиральню, яку можна використовувати як виставковий простір, кінотеатр чи інший громадський простір розробив Пеннінгтон. Туалет і кабінки унісекс для переодягання розташовані на перехресті трьох доріг у районі Хатагая й навколо великої критої зони, яка може бути багатофункціональним простором.
Щоб використовувати простір, розробили систему сидінь, які можна легко адаптувати за допомогою конструкцій, схожих на тумби, вбудовані в землю.
Їх можна підіймати та з'єднувати з довгими дерев'яними секціями, щоб утворити лавки.