Омбудсмен розповів, яку допомогу можуть отримати цивільні українці, які отримали поранення під час війни

Фото: billiondigital/Depositphotos
Отримати допомогу від держави мають право поранені через бойові дії цивільні, а також рідні загиблих. Допомога може бути як медична, психологічна, професійна, так і соціальна.
Про це повідомляє Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
Він зазначає, що законом України "Про протимінну діяльність в Україні" визначено термін "постраждалі від вибухонебезпечних предметів особи".
Зі слів омбудсмена, під цю категорію потрапляють люди, які зазнали фізичних, психологічних травм чи фінансових втрат від бойових дій. Також це ті, чиї законні права та інтереси були порушені через вибухонебезпечні предмети. Або ж члени сімей осіб, які загинули.
Яка допомога в Україні передбачена для постраждалих:
- одноразова компенсація за шкоду здоров'ю та щорічне оздоровлення;
- безоплатна психологічна, медико-психологічна реабілітація;
- постраждалі діти можуть позачергово відвідувати дитячі садки;
- державна соціальна допомога у підвищеному розмірі, що, призначена дітям з інвалідністю до 18 років.
Омбудсман додає, що одноразова виплата призначається та виплачується постраждалій особі в розмірах, які залежать від групи інвалідності, яку їй встановлять.
Нагадаємо, українські діти, їхні батьки та вчителі, які постраждали від війни можуть отримати допомогу.
Человек в Херсоне в результате обстрелов в ноябре 2022 года получил увечье: пострадала правая нога и левая рука. В Одессе дали 1 б группу на год. В справке об инвалидности указан статус "общее заболевание" так как он гражданское лицо. На какую материальную помощь могут расчитывать граждансеие люди, которые нуждаются в длительном лечении, куда можно обратиться за единоразовой помощью? Почему такой статус у гражданских людей получивших ранение или увечье?