На Франківщині військові та переселенці безкоштовно проходять психологічну реабілітацію: як працює це рішення

У Івано – Франківській області військові та переселенці безкоштовно проходять психологічну реабілітацію: іпотерапія, екскурсії в гори та відвідування театру.

Про це інформує Рубрика.

У чому проблема?

Війна – випробування для психіки кожного українця. Збройна російська агресія спричинила чи загострила психологічні проблеми та навіть розлади ментального здоров'я як у військових та переселенців, так і у людей, які знаходяться за сотні тисяч кілометрів від фронту.

За попередніми прогнозами МОЗ України, станом на початок червня 2022 року психологічної допомоги потребує 60% населення.

Кажуть, що на початку війни близько 50% пацієнтів потребували прийому антидепресантів і їх скеровували до вузькопрофільних фахівців – психіатрів, психотерапевтів, психоневрологів.

Яке рішення?

Перший в Україні добровольчий хірургічний шпиталь "Брасс" понад рік надає безкоштовну медичну допомогу потерпілим від війни. Крім діагностики та лікування фізичних захворювань особливий акцент тут роблять на відновлення ментального здоров'я пацієнтів.

"Коли на початку війни до нас зверталися за медичною допомогою, то ми помітили, що багатьом пацієнтам потрібна консультація психолога. Таким чином, безкоштовна психологічна реабілітація переселенців та військових стала ще одним напрямком діяльності закладу",- каже Станіслав Онищук, засновник добровольчого шпиталю "Брасс".

"ПТСР (посттравматичний стресовий розлад), гострі стресові розлади та стани, панічні атаки, проблеми з адаптацією на новому місті, порушення сну – це найпоширеніші проблеми пацієнтів.", – розповідають психологи медичного закладу.

Як це працює?

Окрім індивідуальних консультацій та медикаментозного лікування у госпіталі "Брасс" психологічна реабілітація містить такі методи як групові заняття, тренінги, перегляди кінострічок.

Для військових також проводять численні заходи психосоціальної реабілітації:

  • походи в гори,
  • екскурсії,
  • відвідування театрів та концертів,
  • заняття танцями,
  • вокалом,
  • малюванням та ін.

Пацієнти шпиталю зізнаються, що такі банальні, на перший погляд, заходи соціалізації справді йдуть їм на користь.

"Ніколи не думав, що театр допоможе мені повернутися до життя. Я відвідую майже всі заходи соціальної адаптації – мені справді стає легше на душі.", – ділиться солдат Артем з міста Суми.

"Мені подобаються екскурсії в гори. Раніше не був на Прикарпатті і мені дуже цікаво знайомитися з вашим регіоном. Це допомагає забути жахіття війни", – розповідає Дмитро, переселенець з міста Полтава.

В комплексне лікування пацієнтів "Брасс" включена іпотерапія.

Іпотерапія – метод лікування, заснований на взаємодії людини зі спеціально навченим конем, адаптованим до можливостей хворого в опануванні верхової їзди. Це всесвітньо визнаний метод реабілітації після різноманітних захворювань та соціальної адаптації. Методика особливо ефективна для військових, котрі отримали поранення, контузію і потребують психологічної допомоги.

Унікальність терапії полягає в одночасному фізичному психологічному та емоційному впливах на пацієнтів із неврологічними психічними фізичними та іншими серйозними порушеннями.

Завдяки кінно-спортивному клубу "Wesendorf" бійці мають змогу безкоштовно відвідувати заняття, їздити на конях.
Географічне розташування медичного закладу теж сприяє відновленню психіки. Стаціонарне відділення шпиталю знаходиться на околицях великого міста. Поруч з будівлею видніється ліс і тече невеличка річка. Неймовірна природа і спокій, які тут панують, сприяють відновленню сил.

"З вікна моєї палати видно гори. Атмосфера Карпат надихає мене кожного дня", – розповідають пацієнти.

Загалом, за минулий рік у шпиталі надали 256 консультацій, військові відвідали 118 заходів з соціалізації та адаптації.

Щоб допомогти людям "на місцях" команда психологів госпіталю навідалася із фаховою підтримкою майже в усі центри допомоги переселенцям на теренах Прикарпаття.

На жаль, війна триває і потреба у психологічній реабілітації зростає з кожним днем.

За два місяці 2023 року за психологічною консультацією у шпиталь "Брасс" звернулися понад 500 людей. Тому у закладі збільшили штат команди психологів вдвічі. Над ментальним здоров'ям пацієнтів тут працюють четверо психологів, капелан та психотерапевт. І кіт "Брасік".

Нещодавно шпиталь підписав меморандум про співпрацю з громадськими організаціями:

  • "Дружина воїна",
  • "Івано-Франківська обласна спілка членів сімей загиблих, померлих та безвісти зниклих в зоні АТО",
  • "Родини загиблих захисників і захисниць Івано-Франківська".

Психологи розпочали проводити тренінги для компаній, працівники яких працювали в зоні бойових дій.
Госпіталь налагодив діяльність з кафедрою психології Прикарпатського національного державного університету ім. Василя Стефаника.

"Всі ці заходи спрямовані для реалізації спільної мети. Українці демонструють стійкість і сміливість на увесь світ. Щоб виграти війну нам потрібне психологічне здоров'я.

Важливо зараз працювати над відновленням психіки, щоб наслідки російської збройної агресії не відчули на собі наступні покоління. Здорова нація – це теж частина перемоги!", – впевнений засновник медичного закладу Станіслав Онищук.

Свіжі дописи

  • Новини

Військовий розповів, як вдається визначати окупантів, які переодягаються у форму ЗСУ

На фронті російські війська взяли за тактику переодягатися у форму Збройних сил України. Проте українські… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Чи варто поєднувати грудне молоко та дитячу суміш: переваги і недоліки

Існує безліч причин, через які жінки обирають змішане вигодовування. Коли воно необхідне, як його правильно… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Міноборони офіційно допустило до експлуатації ЗСУ бронеавтомобіль “Зубр”

Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації Збройних сил України бронеавтомобіль підвищеної прохідності "Зубр", який… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

росіяни активно риють окопи на березі окупованого Криму

російські загарбники активно окопуються вздовж узбережжя Євпаторії, чекаючи удару Сил оборони. Через дефіцит особового складу… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Художники, дизайнери та фотографи можуть долучитися до акції “Подаруй листівку Львову”: у чому рішення

З різних регіонів України й з-за кордону художники, дизайнери й фотографи можуть долучитися до акції… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Синусит и его симптомы: когда идти к врачу

Синусит – частое ЛОР-заболевание, сопровождающееся воспалительным процессом в носовых пазухах. При появлении первых характерных симптомов… Читати більше

Friday November 15th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.