Представляємо матеріали події, пише "Чисте повітря для України".
У заході взяли участь:
Війна стала драматичним фактором, який погіршив екологічну ситуацію в усій Європі. Транскордонні наслідки війни для довкілля турбують експертів різних країн.
У Чеській республіці створено посаду Уповноваженого з питань відновлення України, а Чехія буде допомагати Дніпропетровській області над відновленням. Про це розповів Якуб Левандовскі, представник Посольства Чеської Республіки.
Європа після Другої світової війни стикнулася з довготривалими проблемами забруднення територій та відбудови міст. Німеччина, Чехія, Польща пройшли шлях відновлення, який буде корисним Україні.
Фахівці представили міжнародний досвід подолання шкоди, завданої військовими діями в минулому та обговорили плани відновлення навколишнього середовища і відбудови країни, базуючись на принципах сталого розвитку.
"Трансформація і відновлення України мають бути сталими й оцінюватися на залучення всіх можливостей і технологій. Так, чеські фахівці досліджували вплив війни на промислові об'єкти в Югославії й відновлення економіки й можуть допомогти цим досвідом України", – зазначив Міхал Паствінський з Міністерства навколишнього середовища Чеської Республіки.
Олексій Ангурець, експерт програми "Чисте повітря для України", разом зі своєю командою представили аналітичний звіт про вплив військових дій на довкілля протягом першого року війни. Проаналізовані як прямі наслідки війни для довкілля (руйнування та забруднення), так і непрямі наслідки.
"Нам доведеться деконструювати залишки радянської індустрії та шукати нові економічні моделі. Широко обговорювати роль атомної та вугільної енергетики", – говорить Ангурець про виклики відновлення.
Завантажити презентований аналітичний звіт "Environmental consequences of Russian war in Ukraine"
"Війну в Україні вже перевищила за впливом атомне бомбардування Хіросими, можна порівняти, ніби ядерні бомби падають двічі на місяць. Постраждали не тільки люди та інфраструктура, але й повітря, вода, ґрунти.
Величезною загрозою є пожежі, горіння лісів і міст. Але найгірший влив на довкілля ми відчуємо через 10 років, коли будуть відбудовуватися будівлі, дороги, запрацює промисловість", – вважає директор Чеського агентства екологічної інформації Мирослав Гавранек.
Так, відбудова 1 км дороги призводить до викидів 65,78 т СО2. Будівництво 1 кв.м будівлі – 0,2-0,3 т СО2. Він підкреслює, що будівельних матеріалів буде не вистачати, тож необхідно буде впровадити широкий рециклінг матеріалів.
Війна проти України – війна проти довкілля: погляд на війну з чеської точки зору Miroslav Havranek-War-vs-Environment
Ребекка Хармс, колишня депутатка Європейського парламенту від Німеччини, підкреслила в доповіді екологічні виклики для відновлення.
"Післявоєнне відновлення України має включати всі збитки, які нанесені довкіллю. Тож ЄС робить систематичний огляд наслідків війни, перш ніж почати велику відбудову.
Потрібен комплексний аналіз тих збитків, які вже є, і тих, які з'являться в процесі будівництва. Потрібно проаналізувати всі проблеми та визначити пріорітети, розробити єдину методику післявоєнного відновлення", – сказала політикиня.
Марцела Черноцова, координаторка програми "Чисте повітря для України", ГО "Арніка", коротко розповіла про роботу Програми під час війни:
"Ми плануємо провести 4 дослідження забруднення грунтів війною в Дніпропетровській і Запорізькій області, використовуючи чеський досвід і методологію відновлення грунтів, яка може бути помічна Україні", – сказала Марцела.
"Ми бачимо схожість Чеської Республіки та України. Ми були під впливом СРСР і комунізму, у нас ішли бойові дії, ми звільнялися від російського тиску. У нас було сильне промислове забруднення і відновлення економіки. І Чехія теж ішла до вступу до ЄС", – підкреслила Черноцова.
Цікаве дослідження впливу війни на забруднення повітря в Україні на прикладі вмісту діоксиду азоту NO2 на основі супутникових даних представила Сімона Бочкова, "Світ із космосу".
Завантажити презентацію>> Вплив війни на забруднення повітря в Україні – на основі супутникових даних Simona Bockova-The effects of the war on air pollution in Ukraine
Конференція була організована чеською неурядовою організацією "Арніка" в рамках програми "Чисте повітря для України", що фінансується Міністерством закордонних справ Чеської Республіки в рамках Програми Transition.
У Київської області на базі однієї із медустанов Вишгорода запрацювало реабілітаційне відділення. Про це виконувач… Читати більше
Журналісти дістали підтвердження від Пентагону, що указ президента США Дональда Трампа про призупинення на 90… Читати більше
У Львові, в Центрі інтелектуального мистецтва "Меркурій", відкрили виставковий проєкт "Лисик", де презентують творчий доробок… Читати більше
На Харківщині, в Куп’янському районі, запровадили примусову евакуацію родин із дітьми з чотирьох населених пунктів… Читати більше
Greenpeace Україна та Європейська рада з виробництва сонячної енергії запрошує кластерні та надкластерні лікарні взяти… Читати більше
У Таїланді набув чинності закон про легалізацію одностатевих шлюбів. З цієї нагоди в країні організували… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.