Екорішення: у Києві на фестивалі інноваційних проєктів здобув перемогу тепловий котел-утилізатор
Тепловий котел "Алігатор", який працює на твердих побутових відходах став переможцем на фестивалі інноваційних проєктів Sikorsky Challenge 2022, який відбувся у Києві.
Про це пише STARTUP SCHOOL.
У чому проблема?
Екологічна свідомість людства — необхідність в умовах життя, праці та виробництва: не всі природні ресурси будуть служити людині вічно.
Окрім цього, шкідливі викиди у навколишнє середовище безпосередньо впливають на те, з якими проблемами дістанеться Земля нашим нащадкам.
Тому кожен крок сучасної людини як споживача вимагає осмисленості, заснованої на перспективному погляді в майбутнє.
Яке рішення?
Сучасні твердопаливні котли нагрівають теплоносій за допомогою відновлюваних ресурсів та продуктів деревної переробки – паливними блоками, пелетами та дровами.
Така система допоможе зробити будинок практично автономним, і одночасно знизити споживання ресурсів із корисних копалин.
Тепловий котел "Алігатор" переміг в номінації "Інфраструктура та промисловий хайтек" та отримав від програми GIST стипендію на розвиток у розмірі 5000$.
Як це працює?
"Алігатор" – це водогрійний котел-утилізатор, що дозволяє екологічно утилізувати сміття та отримати дешеву теплову енергію.
Він працює як на традиційному паливі (вугілля, торф, дрова), так і на горючих твердих побутових та промислових відходах (гума, пластмаса, шкіра, текстиль).
Висока температура газифікації та спалювання гарантує повну деструкцію та знезараження застосованого палива.
Конструкція котла дозволяє використовувати паливо будь-якої фракції, навіть автомобільні шини відповідного діаметру. Викиди при цьому відповідають європейським нормам, зазначають у блозі стартап-школи Sikorsky Challenge.
Потенційними споживачами утилізаційного комплексу можуть бути :
- Підприємства, які мають власні горючі відходи
- Підприємства з великими енерговитратами
- Енергогенеруючі підприємства
- Громади, що зацікавлені у екологічному стані довкілля
Енергію, отриману від спалювання відходів, можуть використовувати для забезпечення гарячою водою багатоквартирних будинків. Собівартість 1 КВт теплової енергії становить від 1,2 грн до 0,1 грн.