Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Guardian.
Згідно з публікацією, "Марія Майєр" (Maria Mayer) та "Людвіг Гіш" (Ludwig Gisch) приїхали з Аргентини та оселилися в столиці Словенії Любляні у 2017 році разом з двома маленькими дітьми. Майєр відкрила художню онлайн-галерею "5'14 gallery", а Гіш керував ІТ-стартапом DSM&IT. При цьому люди, які з ними контактували, не помічали ніякої підозрілої діяльності пари, говорячи про неї як про "звичайну" та "доброзичливу" сім'ю.
Затримання пари стало результатом "однієї з найбільш таємних і добре скоординованих поліцейських і розвідувальних операцій в новітній історії Словенії".
Пара була затримана, а двох їхніх дітей віддали під соціальну опіку. Поліція також провела обшук в офісі, що належить подружжю. Серед знахідок, за словами джерела, обізнаного з ходом розслідування, – "величезна" сума готівки, настільки велика, що її підрахунок зайняв кілька годин.
"Наприкінці січня словенські ЗМІ повідомили про арешти, пов'язавши цю пару з російською розвідкою. Джерела в Любляні повідомили Guardian цього тижня, що "Марія і Людвіг" насправді були елітними російськими шпигунами, відомими як "нелегали". Арешти відбулися після того, як Словенія отримала наводку від іноземної розвідки", – йдеться у матеріалі.
Також повідомляється, що у четвер міністр закордонних справ Словенії Таня Файон підтвердила ці заяви, повідомивши журналістам, що заарештована пара насправді була громадянами рф, а не Аргентини. Файон також поінформувала, що влада продовжила початковий термін тримання під вартою заарештованої пари, і що для обговорення справи викликається російський посол.
Як пише Guardian, на відміну від "легальних" російських розвідників, які маскуються під дипломатів у посольствах рф по всьому світу, "нелегали" діють без будь-яких видимих зв'язків з москвою. Їх роками вчать видавати себе за іноземців, а потім відправляють за кордон для збору розвідувальної інформації. У багатьох з них є діти, які виховуються, не маючи жодного уявлення про те, що їхні батьки насправді росіяни.
"Підозрювані є членами іноземної розвідувальної служби, які використовували незаконно отримані іноземні документи, щоб жити і працювати в Словенії під чужими іменами і таємно збирати інформацію", – заявив речник словенської поліції Драго Менегалі.
Крім того, ще два джерела, які добре обізнані з цією справою, повідомили виданню, що "Майєр" і "Гіш" працювали на російську Службу зовнішньої розвідки (СЗР), не називаючи їхніх справжніх імен. "Якщо пара дійсно є "нелегалами" СЗР, то це буде перший подібний випадок, який став публічним з 2010 року, коли ФБР затримало групу з 10 осіб у США за наводкою "крота" в російській розвідці", – йдеться у матеріалі.
Одне з джерел також повідомило Guardian, що в неофіційних розмовах після проведеного арешту "Майєр" і "Гіша" "москва швидко погодилася з тим, що ця пара була співробітниками розвідки". За словами джерела, між москвою і західними країнами ведуться кулуарні переговори про їхній обмін на людину або людей, які зараз перебувають у в'язницях в рф.
За даними джерела, основна частина діяльності викритих "нелегалів" "відбувалася не в Словенії". Також велика сума готівки, знайдена під час обшуку в офісі, 2може вказувати на те, що в обов'язки пари входила також оплата російських неформальних агентів або інформаторів". Відомо, що обоє російських агентів часто подорожували нібито в робочих цілях.
Поруч з цим, як пише Guardian, є ознаки того, що арештоване у Словенії подружжя 2могло бути частиною ширшої нелегальної мережі СЗР". "Незабаром після арештів у Любляні гречанка і бразилець швидко виїхали з Афін і Ріо-де-Жанейро відповідно. За повідомленнями грецьких ЗМІ, грецька влада вважає, що ця пара також була нелегалами СЗР, і, можливо, вони втекли, побоюючись, що пара, заарештована в Словенії, може розкрити їхнє прикриття", – йдеться у матеріалі.
Зазначається, що мова йде про Марію Цалла (Maria Tsalla), яка видавала себе за грецьку репатріантку, а насправді була "нелегалом" російської СЗР на ім'я Ірина і володіла магазином в'язального приладдя в Афінах та вела свій фотоблог. Вона покинула Грецію 5 січня, сказавши друзям, що їде у відпустку і хоче купити пряжу для свого магазину. Наприкінці січня вона написала співробітнику свого магазину, що в її житті сталося "щось важливе", і вона не повернеться.
В уряді Польщі пропонують надавати Україні кредит на купівлю їхнього озброєння. Його, мовляв, зможуть віддати… Читати більше
З листопада 2024 року ЮНІСЕФ за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини… Читати більше
У Київській області енергетики повертають світло мешканцям регіону після атаки російських беспілотників, що відбулася 2… Читати більше
Бельгійська та українська компанії спільно вироблятимуть ракети для протидії російським безпілотним літальним апаратам. Про це… Читати більше
В Україні відсьогодні День ракетних військ і артилерії будуть відзначати щороку 4 грудня. Про це… Читати більше
Український стартап Quests Inc у співпраці з благодійним фондом "Гуманітарні сили України" запустив челендж "(Ла)гідна… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.