Повна версія дослідження на сайті YC.Market.
Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) більшість компаній (юридичних осіб), що діють станом на 1 березня 2023 року у власності жінок припадає на туристичний сектор. Таких підприємств зареєстровано 7,6 тисяч в Україні, що складає 51,7% від загальної кількості турфірм. Другу сходинку посіла освітня діяльність. 3,5 тис. компаній у сфері освіти належать жінкам, це 49,3% даного ринку. На третій сходинці опинились компанії в категорії "Операції з нерухомістю". Жінки володіють 26,6 тисяч компаніями у цьому секторі, що складає 42,7% ринку.
Натомість найбільш непопулярною серед жінок є сфера водопостачання та утилізація – 1,3 тис. компанії, 20,1% ринку. Трохи кращі показники у сфери будівництва – у власності жінок 22,4 тис. компаній (26,3% ринку). До топ-3 не надто популярних сфер під контролем бізнес-вумен увійшла галузь ІТ: 6,9 тис. компаній у власності жінок складають 26,4% ринку інформаційних технологій.
Загалом, на території всієї України зареєстровано 306,2 тисяч компаній (юридичних осіб), бенефіціарками яких є жінки. Ця кількість складає 32,8% від усіх зареєстрованих в країні компаній. Для порівняння розподілу за регіонами розглядалась частка тих компаній, власницями яких є жінки.
Частково окупована Донецька область займає другу сходинку – 15,2 тисяч компаній у власності жінок складають 36% від усього бізнесу в регіоні. Третє, четверте та п'яте місця за відсотковим розподілом займають відповідно Миколаївська, Одеська та Запорізька області – 35%.
Найбільша кількість зареєстрованих компаній, закономірно у Києві – 94,8 тис. компаній з жінками-власницями зареєстровано в столиці, проте це 31,2 % від загальної кількості зареєстрованих та чинних компаній у місті, що нижче середнього значення по країні.Найменша частка компаній у Сумській області – тут у власності жінок 30,5% від усіх компаній у регіоні.
Повномасштабне вторгнення росії в Україну завдало непоправної шкоди нашій державі. Нещодавно ми розповідали про те, як після 24 лютого 2022 року змінилась динаміка появи нових бізнесів в Україні. Вплив воєнного року позначився і на динаміці відкриття жінками нових компаній: вона знизилася на 4,4 %у порівнянні з 2021 роком.
Щодо секторального розподілу, то в період з 24 лютого 2022 року по 24 лютого 2023 року саме сфера освіти та охорони здоров'я найвідчутніше поповнились новими гравчинями: збільшення присутності women-owned компаній у кожній – плюс 4,1 і 7,8 відсоткових пункти відповідно, у порівнянні з середніми частками в економіці.
Освітній сектор перемістився на першу сходинку – за рік жінки відкрили 95 компаній у цій сфері, що склало 53,4% ринку. Другу сходинку посів сектор "Охорони здоров'я"- 49,3% (113 компаній). У лідери за часткою заснованих жінками фірм також увійшли компанії, що працюють у сфері "Медіа та кіно".
Найбільших втрат зазнав туризм: закономірно частка компаній у власності жінок зменшилась на 14 відсоткових пунктів відносно звичного середнього показника цього напрямку.
16 листопада міністр закордонних справ Японії Такеші Івая здійснив неоголошений візит до України. Планує провести… Читати більше
Ще звечора 15 листопада і всю ніч на 16 листопада російські загарбники запускали по території… Читати більше
Щонайменше три російські нафтопереробні заводи зупинили перероблення або скоротили обсяги виробництва через значні збитки на… Читати більше
Уряд запускає проєкт з навчання за державний кошт жінок професіям, в яких традиційно домінували чоловіки.… Читати більше
Китай уперше поставив росії зброю для війни проти України. У відповідь на це Європейський Союз… Читати більше
У Кривому Розі на виконання розпорядження голови Дніпропетровської обладміністрації демонтували пам'ятники російським поетам Олександру Пушкіну… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.