В Україні мають намір впровадити систему верифікації ліків із 2D-кодуванням: у чому рішення

Регулювання фармацевтичної галузі України поступово переходить на стандарти ЄС, відтак одним із кроків на цьому шляху стане впровадження системи верифікації лікарських засобів в Україні з 2D-кодуванням.

Про це інформує пресслужба Міністерства охорони здоров'я України.

У чому проблема?

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко зазначив, що підроблені лікарські засоби є проблемою в усьому світі, що створює значну загрозу здоров'ю та безпеці людей.

Яке рішення?

Тому Міністерство охорони здоров'я підтримує впровадження надійної та ефективної системи, що дозволить запобігти надходженню підроблених ліків на ринок.

За словами очільника МОЗ України, запровадження системи верифікації лікарських засобів в Україні є надзвичайно важливим для безпеки та якості лікарських препаратів для пацієнтів, захисту інтересів усіх зацікавлених сторін.

У відомстві підкреслили, що попри війну Україна продовжує вдосконалювати свою систему охорони здоров'я. Отож, консультації з учасниками ринку з метою імплементації впровадження якісної і дієвої системи 2D-кодування ліків в Україні триватимуть.

Як це працює?

Відтак, МОЗ спільно з проєктом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) "Безпечні, доступні та ефективні ліки для українців" (SAFEMed) розробили дорожню карту з запуску цієї системи в Україні, що вже була презентована представникам асоціацій та бізнес-сектору.

МОЗ зупинилося на її деталізації, а саме: реалізації цьогоріч, опрацювавши коментарі, зауваження, побажання, озвучені бізнес-спільнотою восени торік.

Отже, на 2023 рік заплановано: підписання меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю між МОЗ та суб'єктами ринку; фіналізація та прийняття постанови Кабінету міністрів України, яка регулюватиме питання верифікації лікарських засобів з 2D-кодуванням; створення Національної організації верифікації лікарських засобів (НОВЛЗ) та комунікація з Єврокомісією щодо приєднання до Єврохабу.

"Для впровадження нової системи верифікації ліків потрібна якісна організаційна підготовка як з боку держави, так і з боку бізнесу. Тож спільна робота триває. Це дуже важливий інструмент у багатьох країнах для гарантування якості препаратів і запобігання розповсюдженню фальсифікату", – зазначила заступниця міністра охорони здоров'я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

Свіжі дописи

  • Новини

Прогноз погоди на вихідні 16–17 листопада: потеплішає, переважно без опадів

За даними Sinoptik.ua, після тижня не надто комфортної погоди вихідні потішать нас сонцем і відносно… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Головнокомандувач ЗСУ сприяв затриманню “крота” в ССО, який передавав ворогу плани рейдів у тилу рф

За сприяння головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського Служба безпеки затримала підполковника Сил спеціальних операцій, який передавав… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Трамп знову пообіцяв припинити війну в Україні

Новообраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп знову виступив із заявою про припинення війни в Україні… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

російські загарбники під час густого туману намагались закріпитись у Куп’янську, проте їх знищили, – військові

Ворог скористався густим туманом, щоб просунутись до меж житлової забудови Куп’янська Харківської області. Однак Сили… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

В окупованих Маріуполі та Бердянську вночі лунали вибухи

В ніч на 15 листопада в тимчасово захоплених Маріуполі та Бердянську лунали вибухи. У окупантів… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Сили ППО збили 25 ударних дронів й одну ворожу ракету Х-59/69

У ніч на 15 листопада росія  випустила по Україні дві ракети та 29 "Шахедів". Сили… Читати більше

Friday November 15th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.