fbpx
Сьогодні
16:31 24 Бер 2023

Українцям загрожує штраф за збирання черемші: тисячі гривень за зривання однієї рослини навіть на власному городі

За зривання та продаж черемші українці можуть отримати штрафи в тисячі гривень. Причому штрафують навіть якщо зірвати рослину на своєму ж городі.

Як пише Рубрика, про це розповів начальник відділу державного екологічного контролю природно-заповідного фонду лісів та рослинного світу Держекоінспекції у Львівській області Богдан Катюбін для "Еспресо.Захід".

Черемша внесена до Червоної книги, тому за її зривання та продаж передбачені штрафи від 1700 до 3650 грн.

З приходом весни черемша з'являється як перша вітамінна зелень у тінистих лісах або вздовж річок та водойм. Її використовують для салатів, пирогів, супів, а також у м'ясних стравах.

Оштрафувати можуть навіть у випадку, якщо людина зірвала цю ростину на своєму ж городі.

"Люди почали вирощувати на городах, так само як проліски та шафран. Але в законі немає винятків: де б ти її не виростив, продавати не можна. Росте на городі – нехай росте, а зривати та продавати не можна. Штраф буде такий самий, як і за лісову", – сказав Катюбін.

В Україні легально купити черемшу можна лише у вигляді насіння. Її можна виростити на городі чи дачі, але зривати заборонено.

Так, якщо людину затримали в лісі, коли вона зривала черемшу, тоді їй загрожує штраф від 510 до 850 грн. При цьому додатково треба буде віддати по 62 грн за кожну цибулину.

Саме за продаж червонокнижної рослини загрожує штраф від 1700 до 3650 грн.

Довідка

В Україні не можна зривати, купувати та продавати підсніжники, проліски, крокуси та інші первоцвіти. За це можна отримати штраф – від 510 до 3 655 грн.

Рубрика:
Суспільство

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: