fbpx
Сьогодні
11:11 22 Бер 2023

"24 години про 1325" - у березні стартує унікальний світовий марафон щодо захисту прав і свобод українських жінок: для чого це рішення

English version here

У цьому місяці стартує унікальний світовий марафон W2U (Women to Ukraine)щодо захисту прав і свобод українських жінок: 24 години про 1325.

Як інформує Рубрика програма та реєстрація у заході за посиланням:
https://w2u.world/marafon/
https://www.facebook.com/events/1205793680046413.

У чому проблема?

Повномасштабне вторгнення стало справжнім викликом для гендерної рівності в Україні, оскільки зробило жінок найбільш вразливими до наслідків воєнної агресії. Участь жінок у запобіганні та врегулюванні збройних конфліктів впливає як на перебіг таких конфліктів, так і на післявоєнну відбудову і прямо впливає на стан прав і свобод жінок в Україні.

Жінки та дівчата в Україні надзвичайно вразливі до насильства, пов'язаного з конфліктом, торгівлі людьми та сексуальної експлуатації. Додатковим викликом є загальна маскулінізація та зміцнення традиційних цінностей через війну. У засобах масової інформації менше жінок-експерток, жінок зазвичай показують як жертв, а не як незалежних суб'єктів, багато тем табуйовані й на них не звертають уваги.

Яке рішення?

27 та 28 березня 2023 року відбудеться марафон W2U (Women to Ukraine). Цілу добу, із прямими трансляціями о 13:25 у кожному з часових поясів країн учасниць марафону, буде відбуватися обговорення шляхів захисту й розширення прав і можливостей українських жінок. Студія у Києві працюватиме увесь світловий день, Zoom-кімнати з експертами з усього світу — усі 24 години.

Як це працює?

Конференція буде присвячена оновленню Національного плану дій 1325, підняттю теми включення питань жінок, миру та безпеки до Плану відновлення України, а також впливу війни на жінок в Україні та за кордоном і наслідків для гендерної рівності у довгостроковій перспективі.

Метою цієї конференції є підтримка, розширення прав і можливостей українських жінок завдяки залученню до дискусії міжнародних експертів.

За 24 години учасники матимуть можливість почути понад 65 спікерів з 15 країн світу.

Серед спікерів: Катерина Левченко (урядова уповноважена з питань гендерної політики, Україна), Ірен Фелін (спеціальна представниця Генерального секретаря НАТО з питань жінок, миру та безпеки), Олександра Матвійчук (Голова "Центру громадянських свобод" (ЦГС), лауреатка першої Нобелівської премії, Україна), Вінета Кляйне (директорка Центру інформації та документації НАТО в Україні, Латвія), Марта Чумало (заступниця директора та психолог ГО "Центр Жіночі перспективи", лауреатка шведської Премії Улофа Пальме 2023, Україна), Катерина Черепаха (президентка ГО 2Ла Страда-Україна", Україна), Катерина Ілікчієва (к.ю.н., доцент, адвокат, Голова ГО "Еволюція успіху2, Україна), Світлана Бабенко (доцентка, керівниця магістерської програми гендерних досліджень з подвійним дипломом Лундського університету, Швеція та Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Україна), Ксенія Букшина (ГО "Інститут конструктивної журналістики й нових медіа", Україна) та інші українські й іноземні експерти та інші.

Довідка

Захід реалізовано завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні в рамках програми "Supporting Women, Peace and Security in Ukraine" консорціумом організацій – ГС "Центр економічного відновлення", ГО "La Strada", ГО "Поруч" та ГО "Інститут конструктивної журналістики та нових медіа".

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: