Урбан-рішення: морський контейнер використали для створення дитячого майданчика у Львові
Незвично використали морський контейнер у львівському просторі для внутрішньо переміщених українців Urban Camp: його встановили на дитячому майданчику.
Про це повідомила керівниця управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування ЛМР Олександра Сладкова.
У чому проблема?
Через повномасштабне вторгнення десятки тисяч українців переїхали в інші регіони країни, якомога далі від лінії фронту.
Розмістити таку кількість переселенців було дуже важко, не вистачало помешкань. Довелося будувати модульні містечка, щоб постраждалі від війни громадяни змогли проживати з комфортом.
Яке рішення?
Так, у Львові створили простір для внутрішньо переміщених українців Urban Camp. Окрім осель, розбудовували й інфраструктуру, зокрема дитячі майданчики.
Тут переселенців забезпечують спальним місцем з постільною білизною та рушниками і триразовим харчуванням.
На території також функціонує приміщення для навчання та дистанційної роботи та вуличний простір для занять спортом, перегляду кіно, облаштування городу та ігор з дітьми. Крім того, є Wi-Fi, пральна машина та локація для самостійного приготування їжі.
Як це працює?
"На Urban Camp Lviv (ЛОРТА) з'явився нестандартний дитячий майданчик з морського контейнера. Насправді хотіла другий такий для одного з парків, але не вдалося, поїде гуманітаркою в Харків. Комерційна вартість 25 тис. євро", повідомили у дописі.
Нагадаємо, що простір для внутрішніх переселенців Urban Camp створений харківськими командами Street Culture та Urban Reform. Вони займаються організацією:
- фестивалів,
- проєктуванням інфраструктури для публічних просторів,
- урбан-парків і просторів для житлових та шкільних дворів.
Зазначимо, що у кемпі проводять воркшопи та зустрічі самоорганізації мешканців для створення нових проєктів. Мешканці простору також можуть отримати медичну і психологічну допомогу за необхідності.