Історик, який пережив окупацію, написав книгу “Сни про Херсон”

Історик Артем Петрик, який вісім місяців прожив в окупованому Херсоні, написав книгу, в основі якої його щоденникові записи, зроблені у той період.

Презентація видання "Сни про Херсон" відбулася у Музеї війни у Києві, повідомляє Укрінформ.

"Ця книжка не про мене, вона саме про Херсон. Своєю місією я вбачав зафіксувати у формі оповідань усе те, що довелося бачити й чути мені та іншим людям, які опинилися в жорнах окупації", – зазначив Петрик.

Книга "Сни про Херсон" написана на основі щоденника, який історик вів в окупації. Він описав перші дні після захоплення міста російськими військами, опір місцевих мешканців окупантам, розгортання волонтерської діяльності. У книзі також є розділи, присвячені аналізу поведінки місцевих колаборантів і російських військових.

"В одному з розділів книги викладено мої спостереження, чим відрізнялися етнічні росіяни від бурятів чи кадировців. Узагалі, впадала в очі кастовість. Видно було, що деенерівці належали до нижчої касти, а, наприклад, чеченці – до вищої", – зауважив Петрик.

Водночас історик приділяє значну увагу розгортанню партизанського руху в захопленому місті, зауважуючи, що подвигом було вже вийти на вулицю в одязі, де сполучалися синій та жовтий кольори або чорний і червоний.

Найбільш щемною у книзі автор вважає частину під назвою "Листи без відповіді" з розділу "Долі".

"Йдеться про дівчину Настю, яка, будучи в окупації, писала листи на електронну пошту хлопцю, із яким стосунки завершилися п'ять років потому. У них вона не освідчується, просто ділиться своїм страхом. Її повідомлення залишаються без відповіді, бо пошта давно забута. Останній лист вона написала 4 травня, а наприкінці місяця загинула під обстрілом", – розповів Петрик.

Він додав, що хлопець дізнався про смерть Насті від спільної знайомої, а листи відкрив після похорону.

Довідка

Артем Петрик – кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту історії та археології Балтійського регіону Клайпедського університету.

Херсон був захоплений військами рф 2 березня 2022 року. Визволили місто 11 листопада 2022 року.

Свіжі дописи

  • Новини

У столиці Грузії проходить черговий протест через закон про “іноагентів”

У неділю, 28 квітня, в Тбілісі проходить акція протесту проти законопроєкту про "іноагентів" під гаслом… Читати більше

Sunday April 28th, 2024
  • Новини

Старшокласникам викладатимуть курс “Агросфера”: навіщо це рішення

За сприяння Проєкт USAID "Економічна підтримка України"(Проєкт USAID) експерти громадської організації СвітОсвіт створили навчальний шкільний… Читати більше

Sunday April 28th, 2024
  • Новини

Уже понад 30 000 пакунків з екопідгузками відправлено українським малюкам

У різних куточках нашої країни уже понад 30 тисяч українських родин в межах спільного проєкту… Читати більше

Sunday April 28th, 2024
  • Новини

Ковтун став четвертим українським гімнастом в історії, який здобув два особистих “золота” на Євро

Спортсмен Ілля Ковтун став четвертим українським гімнастом в історії, що здобув два особистих "золота" на… Читати більше

Sunday April 28th, 2024
  • Новини

У Вашингтоні пройшла акція на підтримку України: висадили соняшники під російським посольством

Українські активісти, дипломати, небайдужі громадяни США та інших країн третій рік поспіль висаджують перед посольством… Читати більше

Sunday April 28th, 2024
  • Новини

П’єса-феєрія “Лісова пісня” Лесі Українки вийшла італійською

"Лісова пісня" (Il canto della foresta) Лесі Українки вийшла італійською мовою. У найбільшому італійському видавництві… Читати більше

Sunday April 28th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.